banner795
banner800

Halkın Kurtuluş Partisi'nin 23 Nisan mesajı

HKP Adana İl örgütü 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili bir mesaj yayınladı.

23 Nisan 2019 Salı 08:56
Halkın Kurtuluş Partisi'nin 23 Nisan mesajı
Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) Adana İl Örgütü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili, "Ant olsun ki kaybettiğimiz Ulusal Egemenliğimizi yeniden kazanacağız" başlıklı bir açıklama yayınladı.

HKP Adana İl Örgütü tarafından yapılan açıklamada, "Vatanımıza ve çocuklarımıza düşman olan bu işbirlikçilerden hesap sormadan, onlara yaptıkları tüm bu ihanetlerin bedelini ödetmeden ne ülke insanımıza ne de çocuklarımıza kendi topraklarında rahat bir nefes alma, özgürce yaşama olanağı doğmayacaktır. Mustafa Kemal'in dediği gibi, 'umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır' ben umudumu kaybetmedim" ifadelerine yer verildi.

HKP tarafından yapılan açıklama şöyle:
"Ant olsun ki kaybettiğimiz Ulusal Egemenliğimizi yeniden kazanacağız!
Bugün 23 Nisan,
Bugün, TBMM’nin açılışının 99’uncu yıldönümü ve aynı zaman da Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı.
Bilindiği gibi bundan 99 yıl önce batılı emperyalist haydutlar vatan topraklarımızı işgal etmişler ve memleketimizin dört bir yanını yakıp yıkarak halkımızı teslim almak istemişlerdi. Ancak Mustafa Kemal önderliğinde silaha sarılan Türkiye Halkları Birinci Antiemperyalist Ulusal Kurtuluş Savaşımızı başlatmış, ilkin emperyalistler karşısında dağınık haldeki güçlerin birleştirilmesi için toplantılar yaparak, yayımladıkları bildirilerle, genelgelerle milletin kendi kaderini eline alması gerektiği vurgulanmıştı. Emperyalist işgale karşı 'Tam Bağımsızlık' şiarı ile dernekler kurulmuştu. Bütün bu girişimler 23 Nisan 1920'de Ankara'da Türkiye Büyük Millet Meclisinin kuruluşu ile taçlanmıştı.

O dönemde dersini alan sadece batılı emperyalistler olmamıştı. Ülkemize dayatılan, kabul ettirilmek istenilen Sevr Antlaşmasının hayata geçirilmesi için emperyalistlerle işbirliği yapan, vatanımızın dört bir yanında verilen Birinci Ulusal Kurtuluş Savaşı'mıza karşı cephe alan, halkımızı da bu emperyalistlere teslim olmaya çağırıp, düşmanla işbirliği yapan Hilafet ve Saltanat savunucuları da hak ettikleri dersi almışlardı.

Ancak aradan geçen 99 yılda Birinci Ulusal Kurtuluş Savaşımızın kazanımları birer birer aşındırıldı. Bu kazanımlar son 17 yılda da Ortaçağcı AKP'giller tarafından itibarsızlaştırılmakta ve değersizleştirilmeye çalışılmaktadır…

Sözümüzdür:
Tıpkı Birinci Ulusal Kurtuluş Savaşımızda olduğu gibi İkinci Ulusal Kurtuluş Savaşımızda da nihai zafere ulaşıp ABD ve AB Emperyalistlerini ve onların yerli işbirlikçilerini bir daha gelmemek üzere bu topraklardan defedeceğiz…
Ant olsun ki kaybettiğimiz ulusal egemenliğimizi yeniden kazanacağız!
Bugün aynı zamanda çocuk bayramı.
Mustafa Kemal tüm dünya çocuklarına bugünü bayram olarak hediye etmişti. Ancak AB-D Emperyalizminin politikaları yüzünden yüz binlerce çocuğun savaşlarda, açlıktan, susuzluktan, bakımsızlıktan öldüğü, ülkemizde ise, çocukların sokak ortasında katledildiği, tecavüze uğradığı günleri yaşıyoruz.

Cumhuriyetimizin kuşkusuz en büyük kazanımlarından olan Laikliğin ise günümüzde AKP'giller tarafından işlevsiz hale getirildiği ve çocuklarımızın bilimsel eğitim görmesinin önüne geçilerek dindar ve kindar bir nesil yetiştirmek için ortaçağcı bir eğitim sisteminin dayatıldığını görmekteyiz.

AKP’giller bu amaçla, bilimli, bilinçli ve evrensel eğitimin önüne geçerek Ortaçağcı bir eğitim sistemi ile geleceğimiz olan çocuklarımızı kendi düşünceleri ve çıkarları doğrultusunda yetiştirmek istemektedirler. Bununla birlikte de çocuklarımızı Cumhuriyet değerlerine, Mustafa Kemal’e düşman bir nesil olarak yetiştirmek ve onların kendi çürümüş, gerici düşüncelerini savunup benimsemelerini amaçlamaktadırlar.

Ülke genelinde binlerce çocuk Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlarken aynı oranda çocuk ise çeşitli sebeplerden mağdur ya da bayramdan habersiz atölyelerde çalışıyor, sokakta zor koşullarda yaşıyor, cinsel istismara uğruyor ve eğitimden yoksun kalıyor.

Ülkemiz genelinde işsizlik ve pahalılığın derinden hissedildiği bu dönemlerde çocuklarımız birçok olanaktan yoksun bir şekilde okumaya, yaşamaya ve kendilerini geliştirmeye çalışmaktadırlar.

Zor şartlar altında yaşamını sürdüren ve bu sebepten dolayı okula gidemeyen, tarlalarda, atölyelerde çalışmak zorunda kalan ya da eğitim ve öğretimden yoksun olduğu için suça sürüklenen, uyuşturucu bataklığına saplanan çocuk sayısı ise epey fazladır…

İşte bu şartlarda kutlanıyor 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı..

Vatanımıza ve çocuklarımıza düşman olan bu işbirlikçilerden hesap sormadan, onlara yaptıkları tüm bu ihanetlerin bedelini ödetmeden ne ülke insanımıza ne de çocuklarımıza kendi topraklarında rahat bir nefes alma, özgürce yaşama olanağı doğmayacaktır."

Son Güncelleme: 23.04.2019 09:05
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner776

banner789

banner802

google.com, pub-4824233226582152, DIRECT, f08c47fec0942fa0 google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0