banner815

BİM'de satılan hileli bal yine raflarda

20 Kasım 2020 Cuma 03:13
BİM'de satılan hileli bal yine raflarda
banner812

16 Eylül 2020 tarihinde, Tarım ve Orman Bakanlığı'nın resmi sitesinde  hileli olarak duyurulan 'Balkaşık' firmasının ürettiği bal ürünü, BİM mağazalarında satışa sunulmaya devam ediyor. 

Tarım ve Orman Bakanlığı, ilaç etken maddesi karıştırılan, taklit ve tağşiş (içine başka madde karıştırılan) yapıldığı tespit edilen ürünlerin ve firmaların listesini kamuoyuyla paylaştı. Paylaşılan ürünlerden birinin, Türkiye’nin en çok tercih edilen marketlerinden BİM’de satılan bir bal olduğu anlaşıldı.

'Özel ürünleri' arasında yer alan bir balın hileli çıkması hakkında açıklama yapan BİM Mağazaları, firma ile ticari ilişkilerini sonlandırdıklarını bildirdi. Ama bunun hiç de böyle olmadığı kısa sürede anlaşıldı.

Balkaşık marka hileli balın Tarım ve Orman Bakanlığının 'hileli ürünler' açıklamasının üzerinden bir ayı aşkın bir zaman geçmesine rağmen raflardaki yerini koruduğu görüldü.

BİM'İN AÇIKLAMASI ŞÖYLEYDİ:

"Türkiye’de her gün milyonlarca tüketicinin alışveriş ettiği BİM mağazalarında satışa sunulan bütün ürünler titizlikle kontrol edilmekte ve hiçbir şekilde tüketicinin kandırılmasına veya sağlığının riske atılmasına izin verilmemektedir.
Bahsi geçen Balkaşık Süzme Çiçek Balı (850 gr.) ürününde 1,5 yıl önce üreticinin hammadde alımı aşamasında kontrolden kaçan bir parti balda, saf bal içine şeker kullanıldığı tespitine istinaden BİM tarafından ilgili partiye ait bütün ürünler raflardan kaldırılmıştır. Ancak, üretici firmanın o dönemde üretmiş olduğu ve raflarımızdan kaldırdığımız ürünlerin bugün Tarım ve Orman Bakanlığı’nın listesinde yer almasının ardından mevcut ürün analizlerinde hiçbir sorun çıkmamasına rağmen, ihtiyaten bu üretici ile ticari ilişki sonlandırılmıştır.
Firmamız hiçbir zaman müşterilerine hileli, sorunlu bir ürün satmamıştır, bundan sonra da satmayacaktır.
Değerli kamuoyunun bilgisine sunarız. Saygılarımızla."

 

Bu da 17 kasım 2020 tarihli yalanın belgesi

Son Güncelleme: 10.12.2020 00:39
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner782

banner816

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0