banner815

Çukurova'da günah keçisi kim oldu?

Çukurova'da günah keçisi kim oldu?

15 Temmuz 2020 Çarşamba 11:54
Çukurova'da günah keçisi kim oldu?
banner812

Olay Çukurova Belediyesinde geçer. Dönemin Özel Kalem Müdürü G.B'dir, İddiaya göre, G.B.'nin öncülüğünde başta gıda firmaları, lokantalara yüksek miktarlarda faturalar kestirilir. Bütün bunların başkan Soner Çetin'in  bilgisi dahilinde yapıldığı öne sürülmektedir.

F.K. o sıralar aynı belediyenin özel kaleminde görev yapmaktadır. Çukurova Belediyesi Özel Kalem Müdürü G.B. iddiaya göre,  F.K.'ye "başkanın talimatı ile" diyerek, yüklü miktarlarda fatura kestirilmesini ister. Özel kalem Müdürünün başkanın talimatı dışında hareket edemeyeceğine inanan F.K. denileni yapmak zorunda kalır. 

İddiaya göre, Özel Kalem Müdürü G.B.'nin yaşam standardındaki yükseliş başkan Çetin'in dikkatini çeker. Yaptırdığı bir araştırma ile olayı ortaya çıkarır. G.B.'nin işine son verilir. F.K.'de Çukurova Belediyesine ait kuş uçmaz kervan geçmez, bir kadının çalışmasının mümkün olmadığı, Yol Şantiyesine sürülür.

Emeklilik sonrası ADANA HABER NET ailesine katılan F.K. suçsuzdur, zira, Özel Kalem Müdürü başkan Soner Çetin'in adına talimat vermiştir, bu asla sorgulanamaz. Üstelik farklı işletmelerden bu tip alışlar yapılagelmektedir.

F.K. buna rağmen sürgüne gönderilmek istenir ancak şiddetle karşı koyar. Başkan Yardımcısı Ali Arslanlıoğlu'na ve Başkan Soner Çetin'in karşısına çıkarak haklılığını ispatlayınca sürgün dosyası kapanmış olur. İddiaya göre, olan tüyü bitmemiş yetimini hakkını sövüşleyen G.B'nin götürdüğü paraya olur. 

Bir süre sonra, türlü engellemelere karşın F.K. emekli olur, ancak bu kez de, adeta intikam alınırcasına, emekli ikramiyesi verilen sözlere rağmen kırk parçaya bölünerek ödenir. 

Çukurova İlçe Belediyesinde 'fincancı katırları'nı ürkütmeyen bin yaşar, hakkını hukukunu savunan F.K. gibileri ise günah keçisi ilan edilir.

Son Güncelleme: 25.07.2020 05:14
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner776

banner816

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0