google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0
banner828
banner833

İlkokulda FETÖ taktikli kumpas iddiası

23 Ekim 2021 Cumartesi 12:15
İlkokulda FETÖ taktikli kumpas iddiası

İhbar mektubunun noktasına virgülüne dokunmadan yayınlıyoruz.

"Ceyhan Cumhuriyet İlkokulu’nda bazı öğretmenlere mobbing yapıldığına dair şikâyetlerin artması üzerine Milli Eğitim Müdürü KOÇER, 18.10.2021 tarihinde ilkokulumuza sabah ziyareti gerçekleştiriyor. Ziyaret sonrası da bazı öğretmenleri telefonla arayarak kendisine ulaşan şikâyetlerle ilgili bazı sorular soruyor. Buraya kadar sayın KOÇER'in yaptığı her şey araştırmacı idareci tavrı. Ama ne olduysa KOÇER’in ziyaretinden sonra oluyor. KOÇER’in telefonla şikayetler hakkında bilgisine başvurduğu öğretmenlerden bir bölümüne yapıldığı iddia edilen mobbingin şiddeti artıyor. Sanki sihirli bir güç Müdür KOÇER’le öğretmenler arasındaki görüşmelerin içeriğini sızdırıyordu.

Okulda otuza yakın öğretmen olmasına rağmen 18.10.2021 tarihli aylık nöbet çizelgesinde bazı öğretmenler 4-5 nöbetle görevlendirilirken KOÇER’in telefonla aradığı öğretmenlerin bir kısmına 6 gün nöbet yazılıyor.  Tabiki idarenin bu nöbet dağılımında kastı yoktur. Nöbet dağılımındaki mobbing ya sehven yada rastlantı ile gerçekleşmiştir. Tabiki yerseniz.

 Okulda 27 sınıf ve şube var iken 21.10.2021 tarihinde hiç sigara içmemiş KOÇER’le yaptığı telefon görüşmesinde okulunuzda sigara odası var mı? Sorusuna evet okulumuzda sigara odası var” diye beyanda bulunan bir sınıf öğretmeninin sınıfına içinde onlarca sigara izmariti bulunan çöp kovası bırakılıyor. Tabiki bu da rastlantı (!)

Sınıf çöp kovasındaki sigara izmaritleri ve kahve ve çay bardaklarını fark eden öğretmen (fark etmese akşam sınıfta öğretmen sigara içiyor, delillerde sınıf çöp kovasında denilerek FETÖ taktikli bir kumpasa kurban edilebilir miydi?) sınıf çöp kutusuyla ilgili rahatsızlığını idareye bildirince suçlu ortaya çıkar. Kendini bilmez bir yemekhane görevlisi sigara odasının çöplerini toplayıp sınıf çöp kovasına doldurmamış(!) Okulun bahçesinden sigara izmaritleri toplamış zemindeki sınıfları geçmiş üst kattaki öğretmenin sınıfında unutası tutmuş. Burada hiçbir mesaj verilmemiş, olay tamamen bir rastlantı.

5277 Sayılı Yasanın 2/1 maddelerinde yasa koyucu okullarda sigara içimini kesin bir dille yasaklamış ve maddi para cezası yanında idari cezadan da bahsetmiştir. Farz edelim yemekhane görevlisi temizlikçi bayan herşeyi doğru söyledi sigara izmaritlerini bahçeden topladı yorulmadı üşenmedi zemin katları geçti üst katta bu sınıf öğretmenimizin çöp kovasına doldurup unutası tuttu. Bizde bu rastlantıya inandık ve yedik. Bu okulda üç günde tesbitli bu kadar hatalı durum rastlantı ise vay o okuldaki öğrenci ve öğretmenlerin haline o okulda rastlantı sonucu daha neler olabilir?

Okulla ilgili şikâyetlerin kendisine ulaştığından bahseden Müdür KOÇER,

Okulla ilgili idari soruşturma açmış mıdır?

Şikâyeti araştıran öğretmenlerin görüşünü alan Müdür KOÇER, muhakkik tayin etmiş midir?

Okulda öğretmenler arasında gruplaşma idarece teşvik ediliyor mu?

Hiç sigara içmeyen ve okul içerisinde sigara odasına karşı olduğunu belirten öğretmenin sınıf çöp kutusuna sigara izmariti doldurmakla ne yapılmak istenmiştir?

Sigara tüketimi ile ilgili öğretmenlerin sözlü şikayetleriyle ilgili okul idaresince bir işlem yapılmış mıdır?

Okul idarecilerinden biri bir grup öğretmenle toplantı yapıp ayrışmayı teşvik edici konuşma yaptı mı?

Okul idaresi sigara yasağının uygulanması ile ilgili görev ve sorumluluklarını biliyor mu?

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın, sigaraya karşı verdiği mücadele tüm kamuoyu tarafından bilinmesine rağmen, Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü’nün 15.01.2016 tarihli genelgesinde OKUL ve OKUL ÇEVRESİNDE tütün ve tütün mamulleri ile ilgili yasakları çok net iken nasıl olurda bir okulda sigara odası oluşturularak sigara içilmesine izin verilir? 

Yaptığımız haberlere yapılan açıklamalar ve verilen cevaplar, kişinin cevap hakkı kapsamında yine buradan yayınlanacaktır.

Son Güncelleme: 01.12.2021 01:35
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner830

banner776

banner836

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0 google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0