google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0
banner610
banner805
At yarışlarını birçoğumuz bilir, yarış hakemi start verince koşu başlar.

Ancak siyasette durum tam tersine start verilmeden seçim atmosferinde yarış başlamaz.

Startın (birçok bölgede) verildiği bugünlerde startın verilmediği bölgelerimiz de var. Adana, Mersin, Manisa, Osmaniye, Erzurum gibi… Bu illerimizde CUMHUR ittifakı adıyla oluşturulan ve AK PARTİ ile MHP tarafından bir nevi KOALİSYON sistemiyle ortak aday çıkarılacak illerimizdir.

CUMHUR ittifakının işbirliği yaptığı İstanbul ve Ankara’da işlem tamam. Bu iki büyük büyükşehirde AK PARTİ adayları sahaya indi ve deyim yerindeyse START verildi ve koşu başladı…

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, "MEVZUU BAHİS VATANSA GERİSİ TEFERRUATTIR" sözüne binaen AK PARTİ ile MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ’nin oluşturduğu CUMHUR ittifakında mağdur edilen iller arasında ADANA da yer alıyor. Her iki partinin aday adayları ve partililer deyim yerindeyse YERİNDE SAYIYORLAR.

Milliyetçilere göre Adana Büyükşehir’de mevcut başkan Hüseyin Sözlü'nün adaylığı garanti gözüyle bakılıyor. Ancak hükümet kanadında durum hiç de öyle görünmüyor. AK PARTİLİLER özellikle Adana Büyükşehir Belediyesi'nin kendilerinde olmasını Adana'nın daha fazla hizmetten pay almasını istiyor.

Nitekim Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Adana'yı özellikle istediği, bu yönde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi ikna etmesi bekleniyor. Durum karışık gibi hala sürüncemde duruyor. Anlayacağınız yukarı tükürsen bıyık, aşağı tükürsen sakal misali…

Hal böyle olunca da doğal olarak START VERİLMEDEN aday ismi öne çıkmadan AK PARTİLİ ve MİLLİYETÇİ aday adayları sahaya çıkıp seçim çalışmalarına hala başlayamadı. Kime hangi adaya oy isteyecekleri belirsiz olan Adana'da her iki partinin aday adaylarındaki kararsızlık ve hüzünün biran önce sona ermesi ve kesin adayın netleşmesini bekliyorlar.

31 Mart’a sayılı günler kala partililerin haklı isyanı da gözardı edilmemeli. Aksi takdirde Erdoğan'ın söylemi gibi ATI ALAN ÜSKÜDAR'I GEÇTİ sözü Adana'da gerçeğe dönüşebilir.

Nitekim CHP ile İYİ PARTİ'nin oluşturduğu MİLLET İTTİFAKI adayları bölge illerimiz ve Adana’da netleşti ve haftalardır da seçim çalışmalarını iddialı bir şekilde sürdürüyorlar.

Adana ortak aday CHP'li Zeydan Karalar’a İYİ PARTİ’lilerin de destek vermesiyle çıtayı yani startı bir adım önde götürüyor. Tıpkı GÖRÜNEN KÖY KLAVUZ İSTEMEZ misali…

SON SÖZ:
Adanalı seçmenler gerek Büyükşehir'de gerekse ilçelerde kesin adayların bir an önce açıklanmasını bekliyor. CUMHUR ittifakının ortak adayı her kim olacaksa netleşmesini ve sahaya inip seçim çalışmasına başlamayı bekleyen AK PARTİLİ ve MİLLİYETÇİLER'deki sessiz bekleyişin devam ediyor olması MİLLET ittifakı adayı Zeydan Karalar'ın ekmeğine yağ sürüyor.

CUMHUR ittifakı aday adayları dostlarımla arada bir görüştüğümde kararsız ve mental yorgunluklarını gözlerinden okumanın üzüntüsünü de taşıyorum….

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
0101..1940.194p 2019-01-06 15:16:34

HARUN CİNGÖZ sizin adayınız kim

banner782

banner811