banner610
banner805

Sağlık Sen'den TTB eylemini protesto

Sağlık Sen'den TTB eylemini protesto.

Azmi ERTAN
Azmi ERTAN
20 Eylül 2020 Pazar 22:55
Sağlık Sen'den TTB eylemini protesto

Sağlık-Sen Adana Şubesi Başkanı Bekir Nennioğlu, sendika olarak Türk Tabipler Birliğinin eylemine Sağlık-Sen olarak katılmayacaklarını açıkladı.

Başkan Nennioğlu, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Sağlık-Sen pandeminin başladığı günden bugüne kadar devletinin salgınla mücadelesine tek kelime etmemiştir. Çünkü devletimiz mücadelesini fedakâr sağlık çalışanlarımiz ile vermiştir. Bugüne kadar çalışanlarımızın hakları ile ilgili tek bir açıklama yapmayan T.T.B  bügün 'salgınla mücadele de başarısızlık var' diyerek hadiseyi siyasi emellerine alet etmeye çalışmakta, yönetilemiyoruz ölüyoruz diye eylem yapmaktadır.

Daha önce Türk Silahli  Kuvvetlerin Afri'nde başlattığı zeytin dalı operasyonuna "Savaş bir halk sağlığı sorunudur" diyerek karşı çıkan, PKK nin 250 milyon liralık ilaç vurgununa karşısında sus-pus olan, Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edilmesi olayı sonrası DHKP-C üyeliğinden tutuklanan Ebru Tımtik ve Aytaç Ünsal' a başlattıkları açlık grevinde arka çıkıp "tahliye edilmeleri sağlanmalıdır" diyen tabipler birliği ne hikmetse bugüne kadar kendi hizmet alanı dışında yaptığı eylemlere son verip güya sağlıkçılarin yanindaymis havası vermek için tekrar ortaya çıkmıştır.

Bugüne kadar sağlık çalışanları lehine  yaptığımız hiçbir eyleme destek vermeyen tabibler birliginin bu siyasi eylemine bizde destek vermiyor, katılmıyor, şehitlerimizin kemiklerini sizlatmiyoruz" dedi.

Son Güncelleme: 20.09.2020 23:04
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner782

banner811

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0