google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0
banner815

Öncelikle Başkan Murat Sancak’ı, yönetim kurulu üyelerini, kulüp çalışanlarını, teknik heyeti ve en önemlisi futbolcu kardeşlerimi tebrik ederim.

26 yıllık özlemin ardından Süper Lig’in kapısından tekar içeri girmeyi başardılar.

Bize de, "Hoş geldin safâ geldin" demek düşer. 

Adana halkı, 2 sene üst üste gelen kronikleşmiş Play – Off yıkımlarının ardından Süper Lig hayallerine perde çekerken, bir anda elde edilen zafere kayıtsız kalmadı, Covid-19’a meydan okurcasına akın akın sokaklarda zaferi coşkuyla kutladı.

Adana için tarihteki en uzun ve mutlu gecelerden biri olduğunu söyleyebilirim.
Tabi buradan Sn. Başkan Murat Sancak ve ekibine de ayrı bir parantez açmadan olmaz.

4 Temmuz 2018 tarihine özellikle dikkat çekmek istiyorum. Zira bu tarihten öncesini ve sonrasını Orta Çağ'dan Yakın Çağ'a geçişine benzetirsem teşbihte hata etmiş olmam. Bekir Çınar sonrası yönetimlerin ‘vampir’ misali Demirspor’u karanlıklara hapsedip kanını emdiklerine ilişkin iddialar kamuoyunda yüksek sesle dillenir durumdaydı.

Fakat yıllar sonra her şey değişecekti. En derin sularda can çekişen ve boğulma tehlikesi yaşayan Demirspor camiasına can simidini, 4 Temmuz 2018 tarihinde Murat Sancak atacaktı. Demirspor’un makus talihi o tarihten itibaren ters yüz oldu.

1-2 yıl içerisinde Süper Lig parolasıyla çıkılan yolda düşmeden yürüyemezdik elbette. Kolay başarı bize gelmez. Demirspor tribünlerinin en iyi dostu şüphesiz ağrı kesici ilaçlar. Tabi ki kurulan kadrolar düşünüldüğünde PTT seviyesinin yukarısında olmasına rağmen yanlış hoca seçimleri yüzünden Süper Lige çıkma hayalleri 3 sezon sonrasına ertelenecekti. 

'Olmuşla ölmüşe çare yok'.

Bundan sonra ilk hedef Süper Lig’de kalıcı bir takım oluşturmak ve adım adım Demirspor'un adını Avrupa biletine yazdırmak olmalı. Onun için geçmişten günümüze Süper Lig’e çıkan takımların yaptığı iyi ve kötü hamleler doğru irdelenmeli.  Samet Hocanın bu işin üstesinden en iyi şekilde geleceğinden şüphem yok, fakat yine de hocanın işini zorlaştıracak, sorun çıkarmakta mahir, küçük dağları ben yarattım edasıyla sahada gezen futbolcular Adana sınırından dahi geçirilmemelidir.

Eskiden 'yıldız oyuncu' adı altında yüklü kontratlarla kulüplerin sırtında yük olup bel fıtığı teşhisi konulan kulüpler, şifayı ne yazık ki fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezlerinde bulamadı.

Anlayan anladı.. Aman dikkat!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner776

banner817