google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0
banner610
banner805
Toplumlarda darlık ve ekonomik buhran olabilir. Her ülkede yaşanan bu gibi hallerde herkesin elini taşın altına koymasıyla sıkıntılar aşılabilir. Ama herkesin...

En yukardakilerden en aşağıdakilere kadar. Tabi ki bu fedakarlıklar kişi ve kurumların gelir düzeyine bakılarak yapılmalı. Çok kazanandan çok, az kazanandan az gibi.

Milyon Avro kazanan sporcu ile asgari ücrete talim edenlerin ödediği vergi aynı olmamalı. Hiçbir dünya ülkesinde eşit vergi dilimi göremezsiniz. Bu Anayasaya da vicdana da sığmaz. Dünya ülkeleri ile aramızdaki tek fark bu vergi diliminin adaletsiz oluşudur. 1 milyon Avro kazanan ile 1600 tl kazanan %15 vergi ödüyor. Nerede mi tabi ki Türkiye'de...  Bu nedenle sporcular ülkemize gelmek için kapıda bekliyor.
Dedik ya VERGİ CENNETİYİZ...

Ekonomi diyoruz. Darboğazdayız diyoruz. Ayağımızı yorgana göre uzatıyoruz diyoruz. Fedakarlık diyoruz. Ama bu fedakarlık geçim zorluğu çeken ve ülkenin %70'lik tabakasının omuzuna yüklenmemeli. Fedakarlık herkesin elini taşın altına koymakla yapılır. Büyük firmalar bu konuda %10'luk indirime gittiler. (2 aylık indirim) ya sonrası. Peki devlet ne yaptı. Herhangi bir indirime gitti mi. Kamuda tasarrufa yöneldi mi. Lüks ithal araçları satıp yerli araçlara yöneldi mi?
Hani MİLLİ ve YERLİ anlayışı..

Belediyeler çiftlik gibi yönetiliyor. Basit bir müdürün dahi makam aracı var. Hem de şöförlü. Bakın Avrupa'da belediye başkanlarına kendi imkanları ile ulaşım aracı kullanıyorlar. Bizimkilerin ne özelliği var. Popoları büyük mü onlardan. 550 vekil oldu 600 vekil. ABD'de 300 vekil var. 600 vekil dedik ya 2 danışman 1 sekreterleri ile oldu mu sana 1800 kişi. Maaşları devletten. Hangi dünya ülkesinde bu uygulama var. Vekil maaşları zaten fazla, isterse kendi ödesin danışman maaşını. Neden devletin sırtından ödeniyor. 23 olan bakanlık sayısı 16'ya düşürüldü. 16 yardımcısı ile sayı bu kez 32'ye çıktı.
Nerde kaldı tasarruf ! 

Çiftçiye kızıp ithal kapısını araladık. Herşeyi ithal ediyoruz. Ucuz olsun diye. Döviz fiyatları yükselince ithal ettiklerimiz MİLLİ ve YERLİ fiyatlarını da sollayınca bu kez devreye meşhur kankimiz ENFLASYON girdi. Öyle bir girdi ki sanki 15 yılın intikamını alırcasına. Bir sağ kroşe bir sol kroşe içmeye gerek kalmadan kafayı bulduk. Bitkisel hayat moduna geçtik. Zombi gibi yaşıyoruz. Yarı uyanık yarı ölü! Dozu veren ustamız işi biliyor.
Narkozu iyi ayarlamış!

TEŞHİS ve TEDAVİ

* Tüm kamu kurumlarındaki ithal araçlar yerliye çevrilsin. Ithal araçlar satılsın.
* Yurt içi ve yurtdışı seyahatleri tarifeli uçakla yapılsın. Devlete ait uçaklar bir süre hangara çekilsin.
* Milletvekili danışman ve sekreterlerinin maaşları kesilsin. Vekil isterse cebinden ödesin.
* Bakan yardımcılığı kaldırılsın.
* Makam araçları ithalatı sona ersin.
* Kamudaki ithal araçlar satılsın.
* Belediye ödenekleri %40 azaltılsın.
* Şenlik, fuarlar ve sosyal etkinlikler iptal edilsin.
* Belediyelere kayyum atansın.
......
SON SÖZ...
Geçen yıla göre enflasyon %50'leri buldu. Ortadirek yani maaşla çâlışan ücretlilere %40 zam yapılmalı. Yükselen fiyatlar asla geri dönmez... Rahmetli Necmettin Erbakan döneminde %60'lar oranında maaşlara zam yaptı. Battık mı. Hayır... Bütçe adaletli dağıtılırsa herkesim rahatlar. 
ADALET'in olmadığı yerde yaşamak mucizeler beklenir. Kurtar bizi YARAB!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Aslan menderes 2019-01-07 01:46:39

nerdeyse seçim sandıkları ortaya konacak hala cumhur ittifakı adayları açıklıyacak yazık ya bu kadar basiretsizlik adanaya gelincemi oluyor üç
büyük şehir açıklandı adana hala muallakta ne var burda paylaşılmayan anlıyamadım kim ne derse desin sona kalan dona kalırmış sayın sözlüyü yiyeceklerde bir türlü hazmedemiyorlar galiba helal olsun sayın sözlü kolay lokma olmadıgını gösterdin adananın gizli eli ölümüne mücadele veriyor lakin sayın bahçeli kaybetsekte sözlüyü yedirmiyecem demiş malum şahıstan gıcık almış olsun o gizli elin adayından sözlü bin kat iyi çünkü bir başkanla adana yönetilmeyecek çakal sürüsü bekliyor diren sözlü kaybetsende seninleyiz eyer mhp başka aday olursa ona bir şey diyemem ama çakal sürüsünün adayı olursa sayın karaları ilk kutlayan ben olurum

banner782

banner811