banner776

BBP Genişletilmiş İl ve İlçe Başkanları Toplantısı

BBP Adana teşkilatını İl Başkanı Hüseyin Yılmazer, Seyhan İlçe Başkanı Azmi Ertan, İmamoğlu İlçe Başkanı Veli Şahin, Alperen Ocakları Adana İl yönetim kurulu üyesi Gülsüm Durhasan ve İl eski başkanı Ahmet Şahin temsil etti.

26 Nisan 2016 Salı 13:06
BBP Genişletilmiş İl ve İlçe Başkanları Toplantısı
BBP İl ve ilçe başkanları istişare toplantısı Ankara Beştepe'deki TES-İŞ konferans salonunda yapıldı. Adana heyetini İl Başkanı Hüseyin Yılmazer, Seyhan İlçe Başkanı Azmi Ertan, İmamoğlu İlçe Başkanı Veli Şahin, Alperen Ocakları İl yönetim kurulu üyesi Gülsüm Durhasan ve İl eski başkanı Ahmet Şahin temsil etti.

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, burada yaptığı konuşmada, Müslümanlara terörist damgası vurduracak, İslam’a yönelik fobiler oluşmasına meydan verecek terör örgütleri çıkmışsa bunlara yol veren, besleyen ya da büyümesine gelişmesine göz yumanlar olduğunu söyledi.

Destici, bu kişilerin Emperyalist küresel güçlerin taşeronu ve iş birlikçisi olan İslam devletlerinin başındaki yöneticiler olduğunu kaydetti.

TERÖR DESTEKÇİSİ İSLAM ÜLKELERİ
Ankara'daki TES-İŞ konferans salonundaki toplantıda konuşan Destici, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İslam İşbirliği Teşkilatı toplantısındaki İslam dünyasının önünde 'mezhepçilik, etnik kökencilik ve terör' gibi sorunlar olduğuna yönelik sözlerine işaret etti. Destici, "Onun için esas mesele İslam dünyasının başında bulunan bazı yöneticilerdir. İslam dünyasının özgürleşmesi gerekiyor. Sayın Cumhurbaşkanının yaptığı konuşma orada kalmadı. Bu cuma bütün cami hutbelerinde bu okundu. Daha aydınlatıcı, daha kapsayıcı, daha kuşatıcı ve bu Anadolunun mayasına uygun olarak anlatılması ve ifade edilmesi gerekir" dedi.

Destici, dünyanın ve İslam dünyasının temel problemleri bulunduğuna işaret ederek, "Sayın Cumhurbaşkanı, Sayın Başbakan, ülkemizin temel problemlerini ne yapacağız? Ülkemizin de 5 tane ana problemi var. Terör, adalet, ahlak, demokratikleşme ve ekonomi yani işsizlik. Bu problemler Türk milletinin omuzunda ve sırtında" şeklinde konuştu.

İslam İşbirliği Teşkilatı toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İslam dünyasının önünde mezhepçilik, etnik kökencilik ve terör gibi sorunlar olduğunu söylediğini belirten Destici, "İslam dünyasında bugün terör varsa, IŞİD, Boko Haram, El Kaide gibi bütün dünyaya müslümanları terörist damgası vurduracak, İslami fobilerin oluşmasına meydan verecek terör örgütleri çıkmışsa bunlara yol veren, bunları besleyen ya da bunların büyümesine, gelişmesine göz yumanlar kimdir? Emperyalist küresel güçlerin taşeronu ve işbirlikçisi olan İslam devletlerinin başındaki yöneticilerdir, o salonlarda bulunanlardır. Onlar orada oturuyorlardı. Esas mesele İslam dünyasının bazı devletlerinin başındaki yöneticiler" ifadesini kullandı.

14 YILDIR ÇÖZÜLEMEDİ
Türkiye'nin de terör, adalet, ahlak, demokrasi ve işsizlik gibi sorunları olduğunu söyleyen Destici, 14 yıldır iktidar olan bir hükümetin neden bu sorunları çözmediğini sordu.

Özellikle terör sorununa işaret eden Destici, Suriye'de PYD adı altında özerk bölge oluşturduklarını, hükümetin yanlış politikaları sonucu orada Türkmenlerin değil PYD'lilerin özerk bölgesinin ortaya çıktığını savundu.

Mustafa Destici, hükümetin hem Çözüm Süreci'nde hem de Avrupa parlamentolarında verdiği sözlerden dolayı dokunulmazlıklar konusunda yavaş davrandığını ileri sürdü.

BİR LOKMA BİR HIRKA SÖZDE KALDI
Maddiyatın maneviyatın önüne geçtiği günler yaşandığını dile getiren Destici, şöyle devam etti:

"Bugün maneviyatla öne çıkması gereken bir takım oluşumlar, bir takım yapılar bugün baktığımız zaman lüks Mercedeslere, lüks villalara, lüks konutlara, lüks yurtlara, okullara, televizyonlara, gazetelere teslim olmuş vaziyetteler. Bir lokma, bir hırka hayatı yaşaması gerekenlerin bugün ne kadar debdebeli bir hayat yaşadığını görüyoruz. Onlar bunu yaşadıktan sonra gerisine bir şey söylemenin de bir anlamı kalmıyor."

Türkiye'nin 34 yıldır darbe anayasasıyla yönetildiğini, 14 yıldır iktidar olan AKP'nin tek başına iktidar olduğu halde bunu değiştirmediğini vurgulayan Destici, Anayasa, Siyasi Partiler Yasası ve Seçim Kanunu'nun değiştirilmesini istedi.

Destici'nin konuşmasının ardından toplantı basına kapalı sürdü.

Genel Sekreter Üzeyir Tunç'un konuşmasının ardından, Teşkilatlanmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Haşim Yanar slayt gösterimi eşliğinde takdimini, Genel Başkan Yardımcısı Selahattin Şenliler 'Helal Siyaset' başlıklı konuşmasını, Genel Başkan Yardımcısı Ünsal Karabulut ise; Medya ve İletişim konulu sunumunu gerçekleştirdi.

Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Gürhan da, Azerbaycan'a yapılacak gezi hakkında bilgi verdi.

Kadınlar Kolu Genel Başkanı Hacer Çayır, Alperen Ocakları Eğitim, Kültür ve Dayanışma Vakfı Genel Başkanı Murat Aslan'ın da  konuşma yaptığı İstişare Toplantısı, Gaziantep İl Başkanı İhsan Kaya, Antalya İl Başkanı Ramazan Doğan, Kocaeli İl Başkanı Nihat Yıldız, Konya İl Başkanı Osman Seçkin ile Şırnak İl Başkanı Hacı Güneş'in ardından Genel Başkan Mustafa Destici'nin kapanış konuşması ile sona erdi.
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!
TÜMÜ Yazarlar
Hava Durumu
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:
Sen de Yaz
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri
Siz de yazmak istemez misiniz?
Ziyaretçi Defteri
Arşiv

banner671