banner815

CHP Milletvekili TÜMER'i YALANCILIKLA suçladılar

ORMAN Genel Müdürlüğü mahalle muhtarı da dahil olmak üzere birçok kişinin yatırım talebinde bulunduğunu açıkladı.

30 Ağustos 2016 Salı 15:53
CHP Milletvekili TÜMER'i YALANCILIKLA suçladılar
banner812

ORMAN Genel Müdürlüğü, Adana'nın Sarıçam İlçesi'nde mesire alanındaki ağaçların atış poligonu yapılması amacıyla kesildiğini ve mahalle muhtarı da dahil olmak üzere birçok kişinin bu yatırımı talep ettiğini açıkladı.

Orman Genel Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, gazetelere yansıyan 'CHP Milletvekili Zülfikar İnönü'nün kesimi durdurduğu' yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığı vurgulandı.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:
"Sarıçam İlçesi Kızılkaş Mahallesinde bulunan ve Gençlik Spor İl Müdürlüğüne verilen 174 bin 11 metrekarelik spor tesisi (Atış poligonu) iznine istinaden Ağaç Röleve Planına uygun olarak, söz konusu saha üzerinde bulunan ağaçların kesimi için rapor düzenlenmiştir. Bu rapora istinaden izin sahası içersinde kalan ve kesilmesi gereken ağaçlar damgalanarak kesim işlerine başlanmıştır. Bu sahada poligon yapılması için adı geçen mahallenin muhtarı ve heyeti de dahil olmak üzere birçok kişi yatırımın yapılmasını talep ve takip etmişlerdir. Ancak köylülerden bazı vatandaşlar ile CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer'in de bulunduğu bir grup ağaç kesimine karşı oldukları gerekçesi ile sahanın boşaltılmasına engel olmuşlardır. Çok az bir iş kalan sahada ilgili İl Müdürlüğü'nün projeyi köylülere izah etmesi ve yapılan işi anlatması sonrası iş ve işlemlerin devam etmesi amacı ile ilgili Vali Yardımcısıyla da istişare edilerek kesim işleri 27 Ağustos 2016 günü durdurulmuştur. Basında çıkan Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer'in kesimi durdurduğu şeklindeki beyanı doğru değildir. Kendisine kesimin bir gün öncesi durdurulduğu, Valiliğimiz koordinasyonunda konunun değerlendirileceği bilgisi verilmiştir."
DHA

Son Güncelleme: 16.09.2016 08:45
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner816

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0