google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0
banner815

AĞBABA’NIN ‘’MHP’Lİ KARATAŞ BELEDİYESİ’  FOS ÇIKTI, SÖZ KONUSU BELGENİN MUHATABI OLAN KARATAŞ MECLİS ÜYESİ CHP’Lİ ÇIKTI. 

Birçok partili belediyenin adının karıştığı ‘’Gri Pasaport’’ olayında, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’nın Karataş Belediyesine yönelik suçlamalarında delil olarak gösterdiği ifade istemi tutanağında, Karataş Belediyesinin CHP'li meclis üyesi Yılmaz Öztürk’ün adının yazdığı belgelendi. Söz konusu tutanakta Karataş meclis üyesinin adı sansürlenmişken, aynı sayılı ifade tutanağında Yılmaz Öztürk imzası olduğu görüldü. 

CHP’li Yılmaz Öztürk ifadesinde; "Bahsi geçen karar, 5393 sayılı Belediye kanununa uygun olarak alınmıştır. Yurt dışına giden ve dönmeyen şahısların sorumlulukları kendilerine aittir. Bu meclis kararı alınırken Belediyemizce hiçbir ödeme yapılmayacağı, tüm masrafların davet eden kuruluş tarafından karşılanacağı belirtildiği için, turistik bir ilçe olan Karataş’ın ücretsiz olarak tanıtımına katkıda bulunacağından dolayı bu kararı aldık. Kimsenin yasal olmayan bir yolla yurt dışına gitmesine izin vermek amacıyla bu karar alınmamıştır’’ dedi.

Karataş Belediye Başkanı Necip Topuz yaptığı açıklamada,ise  şu bilgilere yer verdi:

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’nın sosyal medya hesabından paylaştığı ve bazı basın yayın organlarının haberleştirdiği olay asılsız ve ispatsız bir suçlamadır.

2019 yılında belediyemize gelen bir organizasyon firması Belediyemizden herhangi bir ücret ödenmeden yurt dışında tanıtımlar yaptıklarını, tanıtım masraflarının Avrupa fonlarından sağlandığını ve bu organizasyona belediyemizden 5 kişinin de katılabileceğini belirtmişlerdir. Bunun üzerine belediyemizde yaptığımız değerlendirmede Karataş Belediyemiz tarafından 2015 ve 2017 yıllarında benzer bir uygulama ile 2 defa yurt dışına heyet gönderildiği görülmüştür.  Belediyemiz bu yurt dışı organizasyonunun sahibi değil misafir olarak davetlisi olmuştur. Yurt dışına belediyemizden katılan herkes yurda dönüş yapmıştır. Eğer yurda dönmeyen olduysa bu belediyemizin değil dönmeyen şahısların sorumluluğudur. Ayrıca paylaşımlarda gösterilen belgeden de anlaşılacağı üzere belediyemizle ilgili herhangi bir suçlama söz konusu olmayıp, belediyemizin görüşüne başvurulmuştur. Mülkiye müfettişleri tarafından yapılan bu araştırma, sadece bizim belediyede yapılan bir araştırma değil, yurt dışına heyet gönderen tüm belediyeleri kapsayan bir araştırmadır. Organizasyon sırasında, öncesinde ve sonrasında belediyemiz bütçesinden hiç ödeme yapılmamıştır. 2019 yılındaki belediyemiz sosyal medya paylaşımları incelendiğinde yurt dışı tanıtım faaliyetinin fotoğrafları da görülecektir.

Belediyemiz hakkında gerçek dışı paylaşım ve haber yapanlarla ilgili dava açma hakkımız saklıdır."dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner776

banner816