banner805

Öfkenizi Yoga İle Kontrol Edin

ADANA'da yoga eğitmenliği yapan Duygu Ak, öfkesine hakim olmak isteyenlere meditasyon önerdi.

29 Eylül 2015 Salı 06:51
Öfkenizi Yoga İle Kontrol Edin
Yoga meditasyonu yapanların sağlıklı, zinde ve enerjisini kontrol edebilecek hale geldiğini belirten Ak, nefes kontrolü ile bedenin açıldığını söyledi.

Ak, "Yoga bir öğreti. Dinlerden, inanış biçimlerinden, sistemden öte çok eski bir öğreti. Bazı fiziksel duruşlar ve hareketler var. Nefes ve beden hareketi aracılığıyla zihinsel olarak bir dengeye geliyor insan. Bu hareketler ve nefes kontrolü sayesinde sinir sistemi bütün bir şekilde ele alınıyor. Yani her anlamda insanı bütün olarak ele alıyor ve her anlamda şifalandırıyor" dedi.


Yoga ile insanın ruhsal olarak rahatladığını belirten Ak şöyle devam etti:

"Ruhsal olarak rahatlıyorsunuz, fiziksel olarak güçleniyorsunuz. Bedeniniz açılıyor, açıldıkça bedendeki enerji daha rahat akıyor ve gerekli yerlere daha rahat ulaşıyor. Bu sayede sağlıklı zinde, hem de öfkesini kontrol edebilen bir hale geliyorsunuz. Yoga, daha sakin ve kendine daha yakın insanlar meydana getiriyor. Bir anlamda iyileşme yani. Çünkü kendinizi fark etmeye başlıyorsunuz. Nasıl birisi olduğunuzu, nerede nasıl davrandığınızı o an fark ediyorsunuz. Onu yakalamaya başlıyorsunuz ve onu yakalayınca da dönüştürüp kontrol edebilmeye, bunu değiştirmeye başlıyorsunuz. İyileşme bireyden başlıyor ve etrafa yayılıyor. Bir anlamda toplumda yayılan bir şifalanma süreci aslında yoga."
DHA
Son Güncelleme: 09.10.2015 11:10
Anahtar Kelimeler:
AdanaYogaöfke Kontrolü
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
adana 2015-09-29 09:45:34

ne yogası güzel bir abdest alın 2 rekat namaz kılın ve ellerinizi rahmana açın ve dertlerinizi sıralayın bak bakalım nasıl rahatlarsın...

banner806

banner776

banner782

google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0