google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0
banner828

Oğuz Tongsir'in genel başkanlığını, merhum Ali Hoşfikirer'in kardeşi Kerem Hoşfikirer'in de genel merkezde as başkanlığını yaptığı Türkiye Spor Yazarlar Derneği Adana Şubesi'nde Nihat Geven'in sağlık sorunları nedeni ile iki dönemdir Kurtul Çakın başkanlık görevini yürütüyor.

Kurtul Çakın, ÇGC eski başkanlarından Kurtar Çakın'ın oğlu. Kurtar Çakın ile bugüne kadar herhangibir sorunumuz olmadı. Gelişmelere bakılacak olursa oğlu ile dolu dolu yaşanacağa benziyor.

Kurtar efendi önce şunu bilmelidir, kendisine atfedilen görev miras olmadığı gibi, keyif makamı da değildir. Spor basını Kurtul efendi ve şürekasından da ibaret değildir.

Etrafında gezen, aynı çilingir sofrasını paylaşanların dışında kalmayı tercih eden spor yazarı ve muhabirlerin varlığını yok sayamaz, haddini aşamaz. Aşarsa görevini kötüye kullanmış olur. Şahsiyetinden ödün verir.

Hendek siyaseti güden abilerinin yolundan yürümeyi tercih ederse kaybeder.

Genç adam şunu aklına iyice sokmalıdır ki, Adana'daki spor tesisleri babasının çiftliği değildir, istediğini "geç", istemediğini"uygun görülmedi" yaklaşımı ile terbiye etmeye kalkamaz. Yaparsa da gün gelir karşılığını misli ile alır.

Spor basını çobansız köy hiç değildir. kendini dev aynasında görenlerin rüyası uzun sürmez, mevcut nizam dahilinde günü geldiğinde elbette ki yanlarına kalmaz. Hep birlikte göreceğiz;  El mi yaman, bey mi yaman!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner830

banner776

banner829

banner816