NET TAMİR
NET TAMİR
Adana
DOLAR32.2507
EURO34.8946
ALTIN2424.5

Araç muayenesinde Yüreğir’de çiftçilere büyük kolaylık

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Araç muayenesinde Yüreğir’de çiftçilere büyük kolaylık
Abone ol
Araç muayenesinde Yüreğir’de çiftçilere büyük kolaylık.


Yüreğir Ziraat Odası’nın, çiftçilerin traktörlerinin periyodik muayenelerini şehir merkezine gitmeden Gezici Araç Muayene İstasyonu’nda yapmalarına yönelik destekleri sürüyor. Bu yıl Gezici Araç Muayene İstasyonunu Yüreğir ilçesinde Doğankent Kültür Merkezi’nde çiftçinin ayağına taşıyan Yüreğir Ziraat Odası bu uygulamayı düzenli olarak devam ettiriyor.


Traktör muayenesi için şehir merkezine gidip gelmeleri çiftçinin işini aksattığını ve zor durumda bıraktığını belirten Yüreğir Ziraat Odası Başkanı Mehmet Akın Doğan, ‘’Bir kısmı eski olan traktörleri Adana merkeze getirmek, üreticiler açısından büyük bir sorun oluşturuyordu. Bu konuda odamıza, ilçe muhtarlarımız ve çiftçilerimizden gelen talepler doğrultusunda Gezici Araç Muayene İstasyonu uygulamasını 2015 yılında göreve geldiğimiz yıl hayata geçirdik. Bu uygulamayla çiftçimizin işlerini aksatmamasını ve kolaylaştırmasını sağlamış olduk. Zaman ve yakıt harcamasının önüne geçtik. Bundan sonraki dönemlerde bu uygulamamız farklı mahallelerde devam edecektir’’ dedi.


Özellikle birden fazla traktöre sahip çiftçilerin, yoğun zirai faaliyetleri dolayısıyla araç muayene işlemlerine zaman ayırmaya fırsat bulamadıklarını kaydeden Doğan, "Türkiye’de periyodik araç muayenesinde yetkili kuruluş ile yaptığımız protokol çerçevesinde Gezici Muayene İstasyonunu bu sene Doğankent Mahallesi, Doğankent Kültür Merkezi’nde konuşlandırdık. Konuyla ilgili çiftçilerimizi bilgilendirdik. Muayene öncesinde araç sahiplerinin sigortalarını yapmalarını hatırlattık. Araçlarda tespit edilebilecek eksiklikler için ustalarımızı hazır tuttuk. Muayeneden geçmeye engel arızaların derhal giderilip, aracın yeniden teste alınmasını sağladık. Bu imkân çiftçilerimizi de bizleri de mutlu etti" diye konuştu.

Araç muayenesinde Yüreğir’de çiftçilere büyük kolaylık

Araç muayenesinde Yüreğir’de çiftçilere büyük kolaylık


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Balonlar bu sefer çocukların ellerinde değil mezar taşlarında uçuştuÖnceki Haber

Balonlar bu sefer çocukların ellerinde d...

Mezarlıklarda gözyaşları sel olduSonraki Haber

Mezarlıklarda gözyaşları sel oldu

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar