sabancı kurban b.
türk haberler
MTD
Adana
DOLAR32.7878
EURO35.1602
ALTIN2457.9

Google Reklamları Hangi Avantajları ile Dikkat Çeker?

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Google Reklamları Hangi Avantajları ile Dikkat Çeker?
Abone ol
Google Reklamları Hangi Avantajları ile Dikkat Çeker?

Herhangi bir bilgisayarda ya da akıllı telefonda arama motoru olarak genellikle Google tercih edilir. Google; yalnızca arama motoru olarak düşünülmemelidir. Takdir edersiniz ki, internetin yaygınlaşmasıyla beraber dijital reklamlara duyulan talep artmıştır. İşletmeler; internette görünür olmak adına dijital reklamlardan faydalanmayı tercih ederler. Dijital reklam seçenekleri; açık hava veya Youtube reklamcılığı gibi seçeneklere kıyasla çok daha etkilidir. Ayrıca, daha ekonomik olduğunu da ifade etmek gerekir.

Google Reklamlarının Avantajları Nelerdir?

Google; insanlar tarafından farklı amaçlar doğrultusunda kullanılır. Her şeyden önce, Google üzerinde ürün ve hizmet satın almak adına hazır olan bir kitle vardır. Google reklamları; ürünlerini satanlar ile ürün alacaklar arasında köprü görevini üstlenir. Bir başka deyişle, tüketiciler; Google reklamları sayesinde ürün ve hizmetleri tanırlar. Ayrıca, söz konusu ürün ve hizmetlerin hangi markaya ait olduğunu öğrenirler. Markanın internet sitesini ziyaret ederler. Ürün ve hizmetleri detaylı olarak inceledikten sonra satın alma davranışına yönlendirilirler. Marka; Google reklamları sayesinde ciddi bir kazanç elde eder. Hatta, reklam için ödemiş olduğu paranın karşılığını fazlasıyla almış olur.

Google reklamları; bir markanın internet üzerinde görünür hale gelmesini sağlar. Takdir edersiniz ki, neredeyse her sektörde çok ciddi bir rekabet vardır. Markaların bu rekabete ayak uydurmaları bir gereklilikten ziyade zorunluluktur. Google reklamları; markaların rekabette bir adım öne çıkmasını sağlar. Söz konusu markayı internette fark edilir hale getirir. Marka; daha çok kişi tarafından talep görür. Ürün ve hizmet satışlarını arttıran marka; aynı zamanda hatrı sayılır bir popülerlik elde eder.

Google reklamları; satış odaklı reklam faaliyetleri yürütmesiyle öne çıkar. Hem düşük maliyetli olması hem de hızlı geri dönüşüm vaat etmesi; Google reklamlarını farklı kılan detaylar arasındadır. Her markanın ürün ve hizmet satışı gerçekleştirmek adına hedef kitleyi belirlemesi gerekir. Google reklamları; hedef kitleye yönelik doğrudan reklam çalışmaları yapılmasından dolayı değerlidir. Bir başka deyişle, satışa yönelik reklam yapılabilme özelliğiyle öne çıkar.

Google Reklamlarının Ayrıcalıkları Nelerdir?

Google reklamları; sahip oldukları özellikler ile fark yaratır. Diğer reklam seçeneklerine kıyasla avantajlı olduğu çok sayıda husus vardır. Örneğin, belirli bir hedefe yönelmiş reklam kampanyaları oluşturma konusunda bir hayli avantajlıdır. Reklam verenlere çeşitli seçenekler sunar. Anahtar kelimelerin belirlenmesi, reklam konumunun belirlenmesi, reklam görüntülenecek cihazların belirlenmesi, gün, sıklık ve saat durumunun belirlenmesi, yaş, dil ve konum seçeneklerinin belirlenmesi gibi avantajları vardır. Reklam verenler; tüm bu özellikler sayesinde reklamlarını diledikleri gibi özelleştirme ve daraltma şansına erişirler.

Google reklamları; ölçülebilir ve raporlanabilir özelliği ile de dikkat çeker. Diğer dijital reklam seçeneklerine kıyasla çok daha detaylı ölçümler yapılarak reklam sonuçları hakkında bilgi sunulur. Hatta, reklam verenlere kampanyaların başarılı olup olmadığına dair rapor verilir.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Alüminyum fabrikasındaki yangın kontrol altına alındıÖnceki Haber

Alüminyum fabrikasındaki yangın kontrol...

Adanaspor: 1 - Orduspor 1967: 0Sonraki Haber

Adanaspor: 1 - Orduspor 1967: 0

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar