erg enerji
siser-sağ
Adana
DOLAR18.584
EURO18.4907
ALTIN1020.4

Güler Sabancı, "Dünyanın En Güçlü 100 Kadını" listesindeki tek Türk oldu"

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
Güler Sabancı, "Dünyanın En Güçlü 100 Kadını" listesindeki tek Türk oldu"
Abone ol
Güler Sabancı, "Dünyanın En Güçlü 100 Kadını" listesindeki tek Türk oldu"

İş çevrelerinin prestijli dergisi Forbes'un her yıl yayımladığı "Dünyanın En Güçlü 100 Kadını" listesinde ilk sırada ABD Başkanı Barack Obama'nın eşi Michelle Obama yer alırken Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı bu yıl 52'nci oldu.
Forbes'in listesinde geçen yıl 27'nci sırada yer bulan 54 yaşındaki Güler Sabancı yine listedeki tek Türk olma unvanını korudu.

Listede geçen yıl birinci olan Almanya Başbakanı Angela Merkel bu yıl dördüncülüğe düşerken ikinci Kraft Foods'un Yönetim Kurulu Başkanı Amerikalı Irene Rosenfeld, üçüncü ünlü Amerikalı talk-show ve medya gurusu Oprah Winfrey, beşinci ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton oldu.

Forbes listesinde, altıncı sırada Pepsi Co grubunun Yönetim Kurulu Başkanı Amerikalı Indra Nooyi'ye, yedinci sırada da popüler şarkıcı Lady Gaga'ya yer verildi. 24 yaşındaki Lady Gaga listedeki en genç isim oldu.

İş çevrelerinin dergisinin bu yılki listesinde, Westpac grubunun Avustralyalı Yönetim Kurulu Başkanı Gail Kelly sekizinci, Amerikalı şarkıcı ve moda tasarımcısı Beyonce Knowles dokuzuncu, Amerikalı talk-show yapımcısı ve oyuncu Ellen Degeneres onuncu sırada yer buldu.

Derginin internet sitesinde yer alan açıklamada, Güler Sabancı’nın Sabancı Vakfı ve Sabancı Üniversitesi'nde de Mütevelli Heyeti Başkanı olduğu hatırlatılırken, European Round Table for Industry'nin (ERT) ilk kadın üyesi olduğu belirtildi. Ayrıca Güler Sabancı'nın, MIT Energy Initiative'in Dış Danışma Kurulu’nda görev aldığı anımsatıldı.

İHA


Güldürürken Öğreten SinemaÖnceki Haber

Güldürürken Öğreten Sinema

Bakan Koca'ya son ihtar! Sağlık çalışanının sabrı kalmadı!Sonraki Haber

Bakan Koca'ya son ihtar! Sağlık çalışanı...

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar