türk haberler
NET TAMİR
Adana
DOLAR32.2377
EURO34.8764
ALTIN2425.3

Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay'a suç duyurusu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay'a suç duyurusu
Abone ol
Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay'a suç duyurusu

Gazeteci Azmi Ertan Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay hakkında suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

Zabıta Müdürlüğü döneminde 'Azim Öztürk'çü, Ak Partiden aday gösterilmediği için de, bir gecede MHP'li olan Çay'ın kendisi hakkında iftira dolu açıklamalarda bulunduğunu söyleyen Azmi Ertan, Çay'ın, bir yayın organına verdiği beyanatta yer alan ifadelerin yanısıra, hemen her ortamda, sürekli hakaretamiz ifadelerde bulunduğunu ve şahsını hedef gösterdiğini söyledi.  

Çukurova İnternet Gazetecileri Derneği Başkanı ve Adana Haber Net editörü Azmi Ertan, Mustafa Çay hakkında şikayetçi oldu.

Gazeteci Azmi Ertan, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "İstanbul merkezli bir haber sitesi bir süre önce Mustafa Çay ile ilgili bazı haberlere yer verdi. Çay, haberde yer alan iddialara somut ve etik kurallar çerçevesinde yanıt vermek yerine şahsıma yönelik iftiralarla kaçış yolunu seçmiştir.

Şahsımı; geçmişte özünü, sözünü ve maneviyatını şerefle taşıdığım ülkücü camia içinde yuvalanan 'yarasalara' hedef gösteren, iftira ve hakaret dolu iddialarına her geçen gün bir yenisini ekleyen Mustafa Çay isimli sözde belediye başkanına bu kez "Allah belasını versin, ya da lanet olsun" gibi cümleler kurmak yerine hukuka sığınma gereği hasıl olmuştur.

Çay hakkındaki şikayet dosyası Pozantı Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilmiştir. Her türlü siyasi baskı ya da olası engellemekten azade olacağını düşündüğüm bağımsız yargı tarafından gereken değerlendirmenin yapılacağına inanıyorum."

Gazeteci Azmi Ertan, 14 Mayıs'a günler kala, Ak partiye gönül veren bir çok vatandaşın gazetelere yansıyan, 'vurdulu, kırdılı, ideolojik cinayetler, örgüt içi hesaplaşmalar' gibi benzer durumlardan olumsuz etkilendiğini, bu durumun başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik'in dikkatine sunduklarını kaydetti.

Daha önce kendisinin hedef gösterilmesi sonrası 3 kişi tarafından saldırıya uğradığını hatırlatan Azmi Ertan, "Türk milliyetçiliğinin ahlak ve erdeminden uzaktan yakından ilgisi olmayan, her türlü gayrı meşruluğu bu ulvi çatının içine sızmak suretiyle gerçekleştiren ayak takımı, tetikçi, aşağılık zevatın sırtını sıvazlayan azmettiricilerin milliyetçi camiadan ayıklanması sadece haysiyetli insanların işidir. Bu gibilerin Cumhur İttifakına verdiği zarar er ya da geç kendini gösterecektir. Dileğimiz daha fazla geç olmaması yönündedir" şeklinde konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Hindistan Cevizi YağıÖnceki Haber

Hindistan Cevizi Yağı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenlerle kutlandıSonraki Haber

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayra...

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar