medyatakip
siser-sağ
Adana
DOLAR14.7786
EURO16.1808
ALTIN941.33

Sahil Çetesi işbaşında, (Mersin Valisini göreve davet ediyoruz)

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Sahil Çetesi işbaşında, (Mersin Valisini göreve davet ediyoruz)
Abone ol

Erdemli Arpaçbahşiş'te seyyar esnaflardan duymuştum: "bazı yöneticiler sitelerinin önünde tezgâh açanlardan 'Kira adı altında avanta istiyor, vermeyenleri , tehdit ediyor, zabıtaya şikayet ederek para cezası almalarına neden oluyordu."

Cumartesi günü bu duruma bizzat şahit oldum. Erdemli Belediyesi sorumluluk sahasına giren 'yürüyüş yolunda' tezgah açan yüzlerce seyyar esnaftan -sadece biri- hedef alındı.

Özaltın Palmiye 1 Tatil Sitesi’nden çıkan üç kişi kadın esnafın etrafını sardı. Site görevlisinin 'cezaevinden yeni çıktığı' söylenerek göz korkutmaya çalışıldı. Bir başkası, "kira verenlere dokunmuyoruz" diyerek gerçek niyeti ortaya koydu, yetmedi önce Jandarmaya sonra da zabıtaya şikâyet edildi.

İlk olarak gelen Jandarma tarafları sukûnete davet ettikten sonra gitti. Şikâyet üstüne gelen zabıtanın tavrı ise ilginçti. Site yöneticisi olarak tahmin edilen şahıs, (eliyle işaret ederek) "üç esnaftan” sadece bu kişiyi site önünde görmek istemiyoruz, gereğini yapın!" dedi. Bunun üzerine, zabıta memuru ise, seyyar esnafın tamamın kapsayan bir anonsla, herkesin tasını tarağını toplayarak gitmesini istedi. Sadece (o esnafa) yönelik olduğu her halinden belli bu anonsa uyan olmadı, herkes işine gücüne devam etti.

Yaşananlar ayıptan da ötedir. Benim şahit olduğum bu olay Özaltın Palmiye 1 Tatil Sitesi ile de sınırlı değildir. Bunun küçük bir benzeri, (bir gün önce) Manolya 1 Tatil Sitesinde yaşanmıştır. Bu tavrı Mükerrem Tollu’nun başkanlığını yaptığı Erdemli Belediyesine yakıştıramadım.

BU BİR GÜVENLİK SORUNUDUR

Bu olayı sadece birkaç olayla sınırlandırmak da mümkün değildir. Küstah, kendini bilmez, çıkarcı bazı site yöneticilerinin, tatil sitelerinde terör estirdiği, zabıtayı' da alet ederek derebeylik düzeni kurdukları bilinmeyen bir şey değildir.

Bunun adı düpedüz eşkıyalıktır. Zihniyet tamamen çeteciliktir. Ekonominin bu denli kıskaç altında tuttuğu, üç kuruşluk ekmek peşinde koşan insanları tehdit ederek derebeylik kurmaktır. Zorla para sızdırmaktır.

Öyleyse, bu bir güvenlik sorunudur. Bu olaydan ötürü esnafı mağdur etmek, çetecilerin ekmeğine yağ sürmekle, gayrı meşru tiplere destek vermektir. Tam tersi bu türlü karanlık tiplere karşı (devletine bağlı) insanlara sahip çıkmak gerekir.

Mersin Valiliğini göreve davet ediyoruz.


 • 0
  SEVDİM
 • 2
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Mersin'de Yazlık site yöneticilerinden 'zabıta' oyunuÖnceki Haber

Mersin'de Yazlık site yöneticilerinden '...

Kızı öldürülen anne de cinayete kurban gittiSonraki Haber

Kızı öldürülen anne de cinayete kurban g...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar