NET TAMİR
türk haberler
Adana
DOLAR32.5953
EURO34.7727
ALTIN2491.8

Sulama birliklerinde skandallar bitmiyor!

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Sulama birliklerinde skandallar bitmiyor!
Abone ol
Sulama birliklerinde skandallar bitmiyor!

Devlet Su İşleri (DSİ) 6. Bölge Müdürlüğü’ne bağlı olan Adana’daki sulama birliklerinde yaşanan yolsuzluk ve usulsüzlük iddiaların ardından bir skandal iddia da Kadirli Sağ Sulama Birliği’nden geldi.

Kadirli Sağ Sulama Birliği Başkanı Rafet Oğlakkaya ve Birlik Başkanı Şenol Solak hakkında Müfettiş Teftiş Kurulu tarafından inceleme yapıldığı ve Başkan Oğlakkaya ile Müdür Solak’ın görevi ihmal, görevi suistimal ve görevi kötüye kullandıkları, sulanmamış arazilerin sulanmış gibi göstererek rant elde edildiği tespit raporlarına rağmen hiçbir şekilde uygulamaya geçilmediği iddia edildi.

KURUM KAYNAYAN KAZAN GİBİ
Kadirli Sağ Sulama Birliği’nde Başkan Oğlakkaya ve Müdür Solak kamu görevlisi sıfatları nedeniyle yargılama izni Valilik oluruyla veriliyor. DSİ’de adının verilmemesini isteyen bir bürokrat, “Bu kişilerin suçları müfettiş raporlarıyla sabitlenmiştir. Ancak Bölge Müdür Yardımcımız Bekir Pehlivan ve Bakım Onarım Şube Müdürümüz Tuncay Gültekin olayın yargıya taşınmaması için neden büyük bir gayret sarf ediyor? Neden bu yolsuzluğu örtbas etmeye çalışıyorlar? DSİ gibi ülkemizin devasa bir kurumunda yaşanan bu çirkinlikler gerçekten yakışmıyor” diye iddiasını dile getirdi.

GENEL  MÜDÜR  TOKALAK NE  YAPACAK?
Adana’ya bağlı sulama birliklerinde yaşanan olumsuzluklar sonrasında sert bir tavır alan ve birlik yönetimlerinde görev değişimi gerçekleştiren DSİ 6. Bölge Müdürü Celal Tokalak, Kadirli Sağ Sulama Birliği hakkında müfettiş raporlarında suçları sabitlenmiş Başkan Oğlakkaya ve Müdür Solak hakkında ne gibi bir yaptırım uygulayacak? 

Disipliniyle kurumu şaibe altından kurtarmak için büyük özveri gösteren Bölge Müdürü Tokalak ayrıca olayı örtbas ettikleri iddia edilen kurumdaki adı geçen bürokratları hakkında da bir inceleme yaptıracak mı?


Okul müdürü ve oğlunun, otobüste yaşlı çifti darp etme görüntüleri ortaya çıktıÖnceki Haber

Okul müdürü ve oğlunun, otobüste yaşlı ç...

Ayyüce Türkeş Taş Projelerini AçıkladıSonraki Haber

Ayyüce Türkeş Taş Projelerini Açıkladı

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar