türk haberler
NET TAMİR
Adana
DOLAR32.5404
EURO34.6118
ALTIN2454.5
M. Özlem ERDOĞAN

M. Özlem ERDOĞAN

Mail: [email protected]

Ensest ilişkiler sapkınlığın ve toplumsal yaranın sırlı aynada yansımasıdır

Tarih boyunca erkeğin kadını koruduğu söylendi. Merak ediyorum; erkek kadını kime karşı koruyordu acaba?

Ensest ilişki sosyal medyada gördüğümüz ya da toplum içinde duyup şahit olduğumuz toplum içinde ve ailede gizli kalmış ve örtbas edilmiş aşağılık ve insanlık dışı sapıklığın bir sırlı aynada yansımasıdır. Tecavüzü kendinde hak görüp ve hatta kendinden doğan çocuğa da tecavüz edip öldürmek ne ahlak, ne din ne de insanlık ile bağdaşmayan, aşağılık, iğrenç bir ruh hali, sapkınlık ve sapıklık örneğidir.

Tecavüz;doğaya aykırıdır. Doğanın kanununa karşı gelmektir. Çünkü doğurgan olan kadındır ve doğurganlık yetisine sahip olan kadının çocuğunun babasını seçme hakkı vardır.

Tecavüzün doğaya aykırı bir davranış şekli olduğunu hayvanlar alemine baktığınızda anlarsınız. Hayvanlar bile sevişebilmek için dişiye kendini beğendirmeye ve onun ilgisini çekmeye çalışır. Farklı sesler çıkarır, tüylerini kabartır, etrafında dolaşır.

Sözgelimi penguenler; dişiye kendini beğendirmek için yaşadıkları ortamda zor bulunan 'çakıl taşları' toplayıp, dişiye hediye sunarlar. Dişi penguen çakıl taşlarını kuluçkaya yatacağı yuvayı yükseltmek için kullanır.

Hayvanların çiftleşme zamanları vardır ve dişi çiftleşmek istediğini farklı bir koku yayarak ayan eder. Dolayısı ile tecavüz hayvanlar aleminde bile yoktur. Tecavüz konusunda kışkırtıcı sebep aramak, tecavüz eden erkeğe hafifletici sebepler bulmak kadına yapılan en büyük haksızlık ve adaletsizliktir.

Haberlerde duyup şahit olduğumuz, tiksinerek ve midemiz bulanarak izlediğimiz tecavüz ve ensest ilişkiler ve hatta buna bağlı olarak işlenen cinayetler, sapık zihniyete ve aile içinde yaşanan örtbas edilip, hep gizli kalmış iğrenç ensest ilişkilere karşı bir toplumsal başkaldırıyı tetiklemelidir.

Bu anlamda sivil toplum örgütleri (!) ve kadın hakları savunucuları, uyuyor musunuz?

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar