türk haberler
NET TAMİR
Adana
DOLAR32.1884
EURO34.9623
ALTIN2422.7
Azmi ERTAN

Azmi ERTAN

Mail: [email protected]

Ey Ak Partili karar vericiler! Derdiniz Kocaispir'e kaybettirmek, Zeydan'a kazandırmak mı?

Adana'nın kaderi ile oynamaya ne hakkınız var?

Bir kez söyledik.. Kararınızın nasıl bir vahim sonuca ulaşacağını, siz kavrayana kadar da söylemeye devam edeceğiz.

Seyhan için gösterdiğiniz başkan adayı, "Erdal Hatipoğlu (Avlar)" büyük bir hatadır, sonu kesinlikle hüsran olacak olan talihsiz bir tercihtir. Bu kişi 795 bin nüfuslu, Türkiye'nin sayılı büyük ilçelerinden Seyhan'ı yönetecek bilgi birikimine, vizyona sahip değildir. 

Bu zatın Seyhan'da hiç bir karşılığı yoktur. Kişiliği konusunda olumlu /olumsuz bir şey söylemek bize düşmez. Bunu, Avlar (Hatipoğlu) ailesini yakından tanıyanlar değerlendirecektir. Makbul bir insan da olabilir. Ancak ilçede siyaseten hiç bir karşılığı yoktur.

Bakınız, Zeydan Karalar'ın 2019 zaferi 542 bin seçmenli Seyhan'da oyların yarısından fazlasını alan Akif Akay'ın büyük desteği ile sağlanmıştır.

242 bin kişinin 'evet' oyunu alan Akif Akay'ın sandıktan gelen gücü Zeydan Karalar'ı Büyükşehir Belediye Başkanlığına taşımıştır.

Bu şu demektir;
Seyhan büyükşehir Adayını vezir de eder rezil de ..

Rezil ederse, Adana'nın geleceğini inşa etmeye muktedir bir hizmet ehli olan Fatih Kocaispir'e yanarız.

Siz de hesap verirsiniz.

* * *
2. Dünya Savaşında 2 Yahudi Almanlara esir düşmüştür. Bunlardan biri diğerine Almanların kendilerine ne yapacaklarını sorar.
O da başlar anlatmaya; "2 ihtimal var ya bizi öldürürler ya da esir kampına yollarlar. Öldürürseler sorun yok! Kampa gidersek, 2 ihtimal var; ya kurşuna diziliriz ya da gaz odasında öldürülürüz.

Kurşuna dizilirsek sorun yok, gaz odasına gidersek 2 ihtimal var; bizden ya sabun yaparlar ya da kâğıt. Sabun yaparlarsa sorun yok. Kâğıt yaparlarsa, 2 ihtimal var; ya gazete kâğıdı oluruz ya da tuvalet kâğıdı.

Gazete kâğıdı olursak sorun yok tuvalet kâğıdı olursak iste o zaman boku yedik."

Kıssadan Hisse..

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar