google.com, pub-7197687656137963, DIRECT, f08c47fec0942fa0
medyatakip
siser-sağ
Adana
DOLAR18.2474
EURO18.5433
ALTIN1012.0
Nedim BAYAR

Nedim BAYAR

Mail: [email protected]

Vatandaşın burnu kanarsa, Büyükşehir ve odalar sorumludur!

Toplu taşımacılar bildiğini okuyor, Büyükşehir ...
Adana Büyükşehir Belediyesi zaman zaman yaptığı açıklamalarla, toplu taşımacılık yapan halk otobüsleri ile minibüslere ‘klima denetimi’ yapıldığını anlatıyor.
Bize göre bu açıklamanın altı boş. Dostlar alışverişte görsün mantığı ile hareket ediliyor, tamamen göstermelik!
Ağustos ayını idrak ettiğimiz bu günlerde, 40 derece sıcaklıkta klimalar göstere göstere çalıştırılmıyor. Klimalar ya kapatılıyor, ya da fana çevrilerek, ortam adeta işkence haneye çevriliyor.
B.Şehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve Adana Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanlığının yanı sıra , Halk Otobüsleri Esnaf Odası Başkanlığınıda yürüten Niyazi Göğer’in, bu konuda bir an evvel harekete geçmeleri gerekiyor.
“Mazota zam yapıldı, işte bu yüzden! Lafını da kabul etmiyorum. Çünkü, mazota, benzine zam yapılırken boş mu durdular? Hayır. 1 lira zam yapıldıysa 5 lira ile karşılık verdiler.
Allah gözünüzü doyursun. Bunca zamma karşılık klimalar yine açılmıyor. Açanların büyük çoğunluğu da ‘fanı’ çalıştırarak insanları salak yerine koyuyor!
Yaz mevsiminin bitmesini mi bekliyorsunuz?
Büyükşehir Belediyesinin Alo 153 hattını defalarca arayanlara, “klimalar açılmıyor, sorumsuz şoförler, sözüm ona uyanıklık göstererek klima yerine kapıları açık vaziyette yaralanmalara hatta ölümlere davetiye çıkarıyorlar” denmesine rağmen hiç bir belediye yetkilisinin kılı kıpırdamıyor. İlla birilerinin düşüp ölmesi mi lazım? Bu ne gamsızlık!
Buradan adli makamlara sesleniyorum: Böylesi bir durumda, en başta Adana Büyükşehir Belediyesi olmak üzere Adana Halk Otobüsleri Odası ile Adana Esnaf Odası Başkanlığı sorumludur.
Benden söylemesi.

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar