ayyuce
oya tekin
Adana
DOLAR31.5661
EURO34.3276
ALTIN2144.2

Adana’nın yeni tarım merkezi: SARIÇAM!

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Adana’nın yeni tarım merkezi: SARIÇAM!
Abone ol

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, İlçe Tarım Müdürü Mehmet Örtülü ile birlikte Sarıçam Kürkçüler mahallesinde bulunan tarım alanlarını ve birçok alanda üretim yapan seraları ziyaret ederek çiftçilerden üretim hakkında bilgi aldı.

Sarıçam’da seracılık faaliyetlerinde çiftçilere kolaylıklar dileyerek sohbet eden Başkan Uludağ; Çiftçilerin emek ve alın teriyle çalışarak toprağa hayat kattıklarını ifade ederek, "üretken Sarıçamımızın bereketli topraklarını ziyaret ederek çiftçilerimize selam verdik, sohbet ettik ve kolaylıklar diledik. Salgın döneminde dahi canla başla çalışan ve üreten çiftçi kardeşlerimize teşekkür ederim" dedi

ÇİFTÇİLERİMİZE DESTEĞİMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ
Başkan Uludağ, "Sarıçam denilince akla gelenler üniversite, organize Sanayii bölgeleri ile tarım ve toprak mahsulleridir. 460.000 dönüm tarım alanımızda çok çeşitli tarım ürünlerimiz yetiştirilmektedir. Yaklaşık 200 dönüm alanda ise şu dönemde de üretimi devam eden ve Muz, Çilek, Mantar ve Ejder Meyvelerini yakından inceledik. İlçe Tarım Müdürümüz ile birlikte işbirliğimizi sürdürerek, çiftçilerimizin üretimini ön plana çıkarmaya devam edecek ve üreticilerimize desteğimizi sürdüreceğiz. İlçemizde üretilen ve üretimi devam eden ürünlerin bereketli olmasını diliyorum. İlçemizin verimli topraklarında alın teri dökerek, toprağı işleyen çiftçi kardeşlerime Allah kolaylık versin" şeklinde konuştu.

Çiftçi ve üreticiler ise Başkan Uludağ’a ziyaretlerinden dolayı mutlu olduklarını, desteklerden dolayı da memnuniyetlerini dile getirerek, teşekkürlerini ilettiler.


“Öğretmen seminerinde korona endişesi”Önceki Haber

“Öğretmen seminerinde korona endişesi”

Polisten kaçtı, yakalanınca saçını tarayıp ”Pastaneye yemek yemeye gidiyordum” dediSonraki Haber

Polisten kaçtı, yakalanınca saçını taray...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar