sabancı kurban b.
NET TAMİR
MTD
Adana
DOLAR32.8248
EURO35.2439
ALTIN2450.6

AK Parti’den Belediye Başkanlığına aday olmaya kalkınca 'Çay'ın hışmına uğradı.

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
AK Parti’den Belediye Başkanlığına aday olmaya kalkınca 'Çay'ın hışmına uğradı.
Abone ol
AK Parti’den Belediye Başkanlığına aday olmaya kalkınca MHP'li Mustafa Çay'ın hışmına uğradı.

MHP'li Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay'ın AK Parti'li bir belediye çalışanına yönelik mobbing iddiası gündeme bomba gibi oturdu.

Olay geçtiğimiz belediye başkanlığı seçimleri öncesinde yaşandı.

İddiaya göre, İlçede Cumhurbaşkanı Erdoğan'a olan sevgisiyle tanınan zabıta personeli F.G. Pozantı Belediye Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Tercihini Ak Parti'den yana kullanan F.G. bu kararını sosyal medyada paylaştı.

Pozantı'da sevilen bir sima olan F.G.’nin kararı MHP'li Belediye Başkanı Mustafa Çay'ı korkuttu. F.G.'yi tüm ısrarlarına rağmen kararından vazgeçiremeyen Çay bu kez de idari yönden mobbing uygulamaya kalktı.

İlgililere talimat veren çay, F.G’nin önce savunmasını aldırdı. Sonra da yevmiye kesme cezası verdirdi.

Cumhur İttifakı ortağı iki parti arasında gerginliğe yol açtı.

Herşey, F.G.’nin işçi statüsünde görev yaptığı Pozantı Belediyesinde, Ak Partiden belediye başkan aday adaylığını açıklaması ile başladı.

Cumhur ittifakı ortağı MHP'nin belediye başkanı Mustafa Çay, Pozantı halkı tarafından çok sevilen F.G.’nin önünü kesmek için bir dizi yaptırım uyguladı. Çay'ın amacı bu sevdadan vazgeçirerek koltuğunu sağlama almaktı. Ama öyle olmadı. F.G. aday olmakta kararlı idi. Bunu demokratik bir hak olarak görüyor, bu yöndeki düşüncesini her platformda dile getiririyordu. İlçe halkından büyük destek gören genç adam Pozantı Belediye Başkanı MHP'li Mustafa Çay'ın hışmına uğramakta gecikmedi. Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a olan sevgisini her fırsatta dile getiren F.G’nin bu yüzden başına gelmeyen kalmadı.

SÜRÜLDÜ, YEVMİYE CEZASI UYGULANDI

Pozantı halkının tepkisini çeken bir çok uygulamaya imza atan Belediye Başkanı Mustafa Çay, koltuk korkusundan, Ak Parti sevdalısı F.G.’I önce garaja sürdü. Çay, F.G.'nin Adana Şehir Hastanesi Sağlık Kurulu raporu ile "ayakta durarak çalışamaz" raporuna rağmen bu kararından geri adım atmadı. Sürgün kararı ile yetinmeyen Mustafa Çay, bu kez de disiplin kuruluna sevk ettiği F.G.’i maaş kesim cezası uyguladı.

AK Parti Pozantı Belediye başkan adaylığı kararından ısrarla vazgeçmesi istenen F.G. aralarında MHP'li Başkan Yardımcısı Ebru Doğucu, Murat Akkaya ile Ali Güngör ve Cengiz Öztürk'ün olduğu disiplin kurulu üyelerinin imzası ile 4 günlük yevmiye kesme cezasına çarptırıldı.

Yevmiye cezası da Çay’ın koltuk korkusunu yenmeye yetmedi. Maaşından başka geliri olmayan F.G. bu kez de kesin ihraç tehdidi ile karşı karşıya kaldı.

AK PARTİDEN İNTİKAM MI ALMAK İSTEDİ?

Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk döneminde zabıta müdürü olarak görev yapan Mustafa Çay, bir sonraki seçimlerde Ak Partiden aday olmak istemiş ancak kabul edilmeyince, son anda MHP'den aday olmuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 1
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 3
  KIZGIN
Renkli Kupa Bardaklar: Mutfakta ve Dekorasyonda ŞıklıkÖnceki Haber

Renkli Kupa Bardaklar: Mutfakta ve Dekor...

Blue Ajans Ankara'nın Web Tasarım ve SEO Uzmanlığındaki ÖncüsüSonraki Haber

Blue Ajans Ankara'nın Web Tasarım ve SEO...

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar