sabancı kurban b.
NET TAMİR
NET TAMİR
Adana
DOLAR32.2657
EURO35.0413
ALTIN2414.1

Anketlerde Ömer Bilgin fırtınası

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Anketlerde Ömer Bilgin fırtınası
Abone ol
Anketlerde Ömer Bilgin fırtınası..

Fabrika kapılarına kilit vurulup, yüzbinleri aşan işsizler ordusuna her geçen gün yenileri eklendiğinde, sözde Adanalı bir çok iş insanı fakire, fukaraya arkasını dönmüştü.

Öyle ki, o dönemde servetlerini deste deste dolara, marka çeviren bir çoğu kapağı İstanbul, Ankara, İzmir gibi sorunu en az düzeyde hisseden illere atmıştı.

İsteyen istediğini söylesin. Ömer Bilgin hiç bir zaman klasik bir siyasetçi gibi olmadı. Adananın bağrında çıkan mlletvekilleri bile mazbatalarını aldıkları gün evini Ankara'ya taşımadı mı? O ise tam tersini yaptı,

Geçim kavgasını yüreğinde hisseden Adanalıları Türkiye'nin bir çok ilinde buluşturdu,

Çaresizlik içinde, bir lokma ekmeğin savaşını veren bu insanların imdadına kim koştu? Ömer Bilgin kimsesizlerin kimsesi olmadı mı? O dönemi yaşanlar inkar edebilir mi? 

Demirellerin has evladı, Tansu Çalışma arkadaşı ve yol arkadaşı Ömer Bilgin'in Turban Genel Müdürlüğü dönemi böyle bir mücadelenin ardından yüzünün akıyla nihayet bulmuştur.

İsteyen istediğini söylesin demiştim ya.. Sırf kadroları Adanalılarla doldurduğu için Ömer Bilgin'i yerden yere vuranlar, bugün onu gördükleri yerde yüzlerini gizlemek zorunda kalıyor. Neden biliyor musunuz?
Ömer Bilgin'in Meclis Araştırma Komisyonunda yargılanmasına neden olan, ANAP 19. ve 20. dönem İstanbul Milletvekili Halit Dumankaya ve başını çektiği şer cephesinin sonu ne oldu dersiniz?

Dumankaya, Fetö'ye teşekkül halinde kaynak aktardığı gerekçesiyle yargılandığı davada 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarpıldı. Diğerleri de çeşitli cezalardan en az Dumankaya kadar nasiplendiler.

Gün, binlerce Adanalının ahını alan Dumankaya ve onun zihniyetindekileri Allaha havale etme, binlerce, onbinlerce da Adanalının hayır duasını alan Ömer Bilgin'i Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı makamına getirme günüdür.

Anketlerde yaşanan açık ara birincilik rüzgarı, yıllar önce verilen büyük sınavın adeta yansımasıdır.

Öncelikle Sayın Tansu Çiller'in,  Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın ve MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli'nin bu gerçeği değerlendirme vakti gelmiştir.

Adanalı, değerlerine saygı gösterenleri unutmaz, Ahde vefa gösterenleri de gönül köşkünden asla indirmez.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Uyuşturucu operasyonunda uçaksavar mermisi ve çelik yelek ele geçirildiÖnceki Haber

Uyuşturucu operasyonunda uçaksavar mermi...

Sıfır Bir ve Kıyma dizilerinin oyuncusu Ulaş Ünal tutuklandıSonraki Haber

Sıfır Bir ve Kıyma dizilerinin oyuncusu...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar