medya takip
temiz toplum
Adana
DOLAR31.1937
EURO33.833
ALTIN2038.4

Aslan bebek 29 yıldır çocuğu olmayan Şahin ailesinin umudu oldu

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Aslan bebek 29 yıldır çocuğu olmayan Şahin ailesinin umudu oldu
Abone ol
Adana’da uzun yıllar doğum olmayan bir ailede 29 yıl sonra prematüre dünyaya gelen ikiz bebeklerden birisi hayatını kaybederken, diğeri yaşama tutundu.


İlyas (29) ve Merve (24) Şahin çifti, 1 buçuk sene önce evlendi. Ancak İlyas Şahin’in ailesinde 29 yıldır hiç kimsenin çocuğu olmadığı için çift evlenirken, ‘çocuğumuz acaba olmayacak mı’ korkusu yaşadı. Fakat evlilikten kısa bir süre sonra Merve Şahin ikiz erkek bebeklerine hamile kaldı.Prematüre doğdular


Ancak çiftin ikiz bebekleri 28 haftalık dünyaya geldi ve Medical Park Seyhan Hastanesi’nde kuvöze alındı. Fakat çiftin bebeklerinden birisi 5 gün sonra yaşam savaşını kaybederken, Nurettin Aslan 2 aylık yaşam savaşını kazandı. Şu anda 5 aylık olan Nurettin Aslan’ın sağlık durumu yerinde ve aile bebeklerine gözleri gibi bakıyor.“Umudumuz oldu”


29 senedir ailelerinde çocuk olmadığı için büyük bir korkuya kapıldıklarını anlatan baba İlyas Şahin, “Benden sonra ailede hiç çocuk olmamış. Dedem ve nenem hiç torunlarının çocuklarını göremedi. Bu, ailemizde 29 sene sonra ilk doğan bebek. Bizim umudumuz oldu. Kardeşi hayatını kaybetti ancak Nurettin Aslan bizim aslanımız oldu, umudumuz oldu” ifadelerini kullandı.“Allah onu bizlere bağışladı”


Anne Merve Şahin ise evladı sağlıklı olduğu için çok mutlu olduğunu söyleyerek, “İkiz bebeklerim olmuştu ancak biri hayatını kaybetti. Prematüre doğdular, çok küçüklerdi. Ben Nurettin de hayatını kaybeder diye çok korktum ancak Allah onu bizlere bağışladı. Çok mutluyuz, şu anda hiçbir sağlık sorunu yok. Kontrollerini yaptırıyoruz. Çok sağlıklı. Biz ona gözümüz gibi bakıyoruz” dedi.“Aslan bebek halen takibimizde”


Medical Park Seyhan Hastanesi’nde görevli Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Nejat Narlı, “Aslan bebek dünyaya çok erken geldiği için anne karnında tamamlaması gereken süreyi kuvözde destekledik. Hayata tutunmaya çalıştı ve biz sürekli yanında olduk. Ailesi de bebeklerini destekledi. Bugünlere geldik. Aslan bebek halen takibimizde” diye konuştu“Aileler umutlarını yitirmesin”


Ailelere önerilerde bulunan Prof. Dr. Narlı, “Aileler bebekleri doğmadan önce mutlaka doktorları ile görüşsünler. Bebek doğduktan sonra deneyimli ellerde olduktan sonra hiç korkmasınlar. Kucaklarında olması gereken bebekler kuvözde olunca aileler çok üzülüyorlar. Bu da anne sütünün kesilmesine neden oluyor. Aileler hiçbir zaman umudunu yitirmesin” ifadelerini kullandı.

Aslan bebek, 29 yıldır çocuğu olmayan Şahin ailesinin umudu oldu

Aslan bebek, 29 yıldır çocuğu olmayan Şahin ailesinin umudu oldu

Aslan bebek, 29 yıldır çocuğu olmayan Şahin ailesinin umudu oldu

Aslan bebek, 29 yıldır çocuğu olmayan Şahin ailesinin umudu oldu

Aslan bebek, 29 yıldır çocuğu olmayan Şahin ailesinin umudu oldu


Seyhan Belediyesi muhtemel afetlere hazırÖnceki Haber

Seyhan Belediyesi muhtemel afetlere hazı...

Türk bayrağını çaldığı öne sürülen kişi serbest kaldıSonraki Haber

Türk bayrağını çaldığı öne sürülen kişi...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar