sabancı kurban b.
türk haberler
SATA TAKİP BÜROSU
Adana
DOLAR32.8248
EURO35.2439
ALTIN2450.6

ATO Başkanı Bayram: “Depremin acısı daha dün gibi yüreğimizde”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ATO Başkanı Bayram: “Depremin acısı daha dün gibi yüreğimizde”
Abone ol
Adana Ticaret Odası Başkanı Yücel Bayram, “Bu felaket, milletimizin yaşadığı en acı deneyimlerden biridir ve tarihte unutulmayacak bir yer edinmiştir” dedi.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin birinci yıl dönümü gelirken Türkiye bir kez daha acıyı ve kaybı hatırlıyor.

 

Adana Ticaret Odası Başkanı Yücel Bayram, yaptığı açıklamada, "Bu felaket, milletimizin yaşadığı en acı deneyimlerden biridir ve tarihte unutulmayacak bir yer edinmiştir. 6 Şubat Kahramanmaraş merkezli deprem, 11 ilimizi ciddi manada etkilemiş ve hafızalarda derin izler bırakmıştır. Bu yıl dönümü, depremin kaçınılmazlığını bir kez daha hatırlatırken, alınması gereken tedbirlerin önemini de vurgulamaktadır" dedi.

 

Anılar da acılar da unutulmadı

 

Türkiye’nin 6 Şubat 2023 sabahına yıkıcı bir sarsıntıyla uyanıp aynı günün devamında ikinci büyük depremi yaşadığını hatırlatan Başkan Bayram "İlki 7,7 ikincisi 7,6 büyüklüğünde meydana gelen deprem, Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay’da büyük yıkıma yol açtı. Can kayıplarımız ve yaralılarımız oldu. Acımız çok büyük ve ilk günkü gibi tazedir" dedi.

 

Depremin ardından gerek devletten gerekse Türkiye’nin dört bir yanından gelen yardımların ve desteklerin Anadolu Mozaiğinde yaraların sarılmasında yardımcı olduğunu kaydeden Başkan Bayram, Adana Ticaret Odası olarak da depremin ilk saatlerinden itibaren kesintisiz olarak sahada olduklarını belirtti. Çevre illerdeki havaalanlarının kullanılamaz durumda olmasının Adana’yı lojistik üssü konumuna getirdiğini anlatan Bayram şunları söyledi:

 

"İlki 7,7 ikincisi 7,6 büyüklüğünde meydana gelen deprem, Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay’da büyük yıkıma yol açtı. Adana diğer illere oranla nispeten daha az etkilendi. Valiliğimizin öncülüğünde Adana’yı lojistik üssü yaptık. Neredeyse tüm yardımlar ve destek ekipleri Adana Şakirpaşa Havalimanı’na ve İncirlik Üssü’ne indi. Buradan üyelerimizin de desteğiyle kentimize ve çevre illere yardımlar dağıtıldı. Günlerce sahadaydık. Nerede, neye ihtiyaç varsa Adana’da topladık ve dağıttık."

 

"Bedeli ağır bir tecrübe yaşadık"

 

ATO Başkanı Yücel Bayram, depremin yaşattığı acının büyük bir tecrübe olduğunu ve benzer felaketlerin tekrar yaşanmaması için herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini vurguladı. Türkiye’nin deprem kuşağında yer aldığının unutulmaması gerektiğini söyleyen Bayram millet olarak depremle yaşamımız gerektiğinin altını çizdi.

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Halil Nacar Yüreğir Belediye Başkan Adayı olduÖnceki Haber

Halil Nacar Yüreğir Belediye Başkan Aday...

Tarımsal ürünlerde planlamayla üretici de ülke de kazanacakSonraki Haber

Tarımsal ürünlerde planlamayla üretici d...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar