türk haberler
NET TAMİR
Adana
DOLAR32.951
EURO35.9298
ALTIN2542.6

Baba Vanga'nın Kehanetleri Bir Bir Hayata Geçiyor! Yüzyıllardır Akan Seyhan Nehri Kurudu

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Baba Vanga'nın Kehanetleri Bir Bir Hayata Geçiyor! Yüzyıllardır Akan Seyhan Nehri Kurudu
Abone ol
Baba Vanga'nın Kehanetleri Bir Bir Hayata Geçiyor! Yüzyıllardır Akan Seyhan Nehri Kurudu.

Seyhan Nehri, Türkiye’nin Akdeniz bölgesine akan bir nehir olarak bilinir ve uzunluğu 560 km’ye ulaşır. Nehir havzası 20.600 km²’lik bir alanı kaplar. Nehir, iki ana koldan oluşur: Bunlardan biri, 1500 metre yükseklikteki Uzun Yayla’da bulunan Kayseri-Pınarbaşı ilçesinden doğan Zamantı suyudur.

Bu kol, Kayseri’nin Pınarbaşı, Tomarza, Develi ve Yahyalı ilçelerinden geçer. Orta Toroslar’ın (Tahtalı Dağları) uzanış doğrultusunda akan bu su, Adana’nın 80 km kuzeyindeki Aladağ ilçesinin Akinek Dağı yamaçlarında, diğer önemli kolu olan Göksu ile birleşir, daha sonra Çukurova’ya iner.

Adana’nın metropoliten bölgesinde Seyhan ve Yüreğir bölgeleri belirginleşir ve Çukurova’nın batı ucunda, Adana-Mersin sınırının Deli Burnu’nda Akdeniz’e karışır. Seyhan Nehri üzerinde Yedigöze, Çatalan ve Seyhan adında hidroelektrik santrallar bulunmaktadır.

Seyhan Nehri, Ceyhan Nehri ile birlikte Çukurova'da tarımsal sulama için hayati bir rol oynar, özellikle pamuk üretimi için. Pamuk üretimi, en çok su gerektiren tarımsal faaliyetlerden biridir ve çevresel kirlilik açısından hassas bir tarım sektörüdür.

Barış Suyu Projesi’nin fikri 1986’da ortaya çıktı ve 1990’lı yıllarda bu konuda daha fazla görüşme yapıldı. Bu projenin ilk hedefi, Seyhan ve Ceyhan nehirlerinin sularını boru hatları veya dev su tankerleri aracılığıyla İsrail, Ürdün ve Suudi Arabistan’a satmaktı. Türkiye, her metreküp su (1 m³ = 1000 litre) için 0,8-1,00 dolarlık bir fiyat teklif etmişti. Ancak, fiyat konusunda anlaşmazlık ve başlangıçta siyasi nedenlerle proje birkaç kez durduruldu. 2006 yılında, özellikle İsrail ile görüşmelere yeniden başlandı.

DÜNYANIN YÖRÜNGESİ ROTASINI DEĞİŞTİRECEK

Baba Vanga'nın 2023 yılı kehanetlerinden biri de Dünya'nın yörüngesinde meydana gelebilecek olası bir rota değişikliği. Baba Vanga bu kehaneti ile ilgili fazla detay vermezken, bu değişiklik ne olursa olsun yıkıcı sonuçları olabileceğine dikkat çekti.

Çünkü, gezegenin yörüngesindeki en ufak bir değişiklik bile iklim ve deniz seviyelerinde istenmeyen ve son derece zararlı değişikliklere neden olabilir.

Bu kehanet ile ilişkili olarak Seyran Irmağının kuruması birleştiriliyor ve Baba Vanga'nın Kehanetleri gerçekleşiyor deniliyor.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Vay Benim Köse Sakalım! Adanalı Karşı Çıkarken O Destek mi Veriyordu, İçimizden mi Vurulduk?Önceki Haber

Vay Benim Köse Sakalım! Adanalı Karşı Çı...

Ak Parti Karataş'ta Halil Yılmaz SesleriSonraki Haber

Ak Parti Karataş'ta Halil Yılmaz Sesleri

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar