NET TAMİR
MTD
Adana
DOLAR32.1884
EURO34.9623
ALTIN2422.7

Devlet Millet Aşkı İle Ter Döken Uzman Çavuşlar Hak ve Adalet Peşinde!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Devlet Millet Aşkı İle Ter Döken Uzman Çavuşlar Hak ve Adalet Peşinde!
Abone ol
Devlet Millet Aşkı İle Ter Döken Uzman Çavuşlar Hak ve Adalet Peşinde!

'Türk milleti rahat uyusun' diye hayatlarını riske atan, gövdelerini bölücü hainlere karşı korkusuzca siper eden uzman çavuşların görev bitimi ortada bırakıldığına ilişkin ifadeler vicdanları acıtmaya devam ediyor.

Hak mağduriyeti taşıyan uzman çavuşları aynı çatı altında buluşturmayı amaçlayan Atauzder 'Atanamayan Uzmanlar Derneği' Başkanı Mustafa Gündeşli, "sesimizi duyuruncaya, haklarımızı alana dek kamuoyunun dikkatine çekmeye, hukuktan ayrılmaksızın demokratik çareler aramaya kararlı olduğumuzun bilinmesini istiyoruz" şeklinde konuştu.

Dernek Başkanı Gündeşli daha sonra şu görüşlere yer verdi:
"Bizler, 3269 Sayılı Kanun ile Türk Silahlı Kuvvetlerinde uzman çavuş olarak görev yapmış, ailevi, sağlık ve mesleki nedenler sonucunda kendi isteğiyle sözleşme feshi yaparak mesleğinden ayrılan, 657 Sayılı Kanunun ve 3269 Sayılı Uzman Erbaş Kanunu'nun ilgili maddeleri gereğince atanma hakkımız olan eski uzman çavuşlarız.

Kanunumuz var, fakat kanunda ki bazı hükümler nedeniyle atamalar referans ve inisiyatif ile yapılmaktadır.

Referansımız olmadığı için binlerce eski uzman çavuş olarak kamu kurumlarına atanamıyoruz, hak kaybına uğruyoruz.

Ayrıca bu kanun nedeniyle yaşanan mağduriyet yıllardır sürmektedir, biz ilk değiliz, son da olmayacağız. Çünkü her yıl binlerce uzman çavuş çeşitli nedenlerle görevden ayrılmaktadır.

Tüm sorunların çözümü için, referans, tavassut veya aracı olmadan atama istiyoruz!

Bizi görmezden gelmeyin lütfen! Binlerce ailenin bu nedenle yuvası dağıldı, daha fazla yuvalar dağılmasın ve çocukların geleceği kararmasın! İvedi olarak oluşan mağduriyetin giderilmesi ve adaletli atama yapılmasını istiyoruz. Bu bizim en tabii hakkımızdır. Devlet büyüklerimize sesleniyoruz: Bizleri ne olur artık bu haktan mahrum bırakmayın!"

Uzman çavuşluk Nedir?
Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) astsubaylık mesleğinde eğitim ve yetiştirme programlarını tamamlamış olan askerlerdir. Bu eğitim programları, astsubayların genel eğitimlerinin yanı sıra, belirli bir alanda veya uzmanlık dalında eğitim alabilecekleri programları da kapsar.


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Baskılı Hamburger Kutusu ile Müşterilerinizi ŞaşırtınÖnceki Haber

Baskılı Hamburger Kutusu ile Müşterileri...

Adana’da kavgayı ayırmak istedi canından olduSonraki Haber

Adana’da kavgayı ayırmak istedi canından...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar