medya takip
temiz toplum
Adana
DOLAR31.193
EURO33.8157
ALTIN2038.9

Fatih Mahalle Merkezi’nin temeli atıldı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Fatih Mahalle Merkezi’nin temeli atıldı
Abone ol
Adana Büyükşehir Belediyesi ve Seyhan Belediyesi iş birliğiyle yapılacak Fatih Mahalle Merkezi’nin temeli atıldı.


Açılışta konuşan Başkan Zeydan Karalar, temel atma törenine yoğun katılım göstermelerinden dolayı mahalle halkına teşekkür etti. Adana Büyükşehir Belediyesi’nin, Fatih Mahallesi ve çevresindeki mahallelere yaptığı, başta yol, altyapı olmak üzere çok sayıda hizmetle ilgili bilgi veren Başkan Karalar, çok zor şartlarda devraldıkları Adana Büyükşehir Belediyesi’nin, borcu gelirinin 4 katıyken, geliri borcunun 4 katı haline geldiğini anlattı ve hizmet ederken belediye meclisine de, merkezi yönetime de muhtaç olma durumunun ortadan kalktığını söyledi.


Alt geçitler, yeni bulvarlar, yaklaşık 2 buçuk milyon tonluk rekor asfalt dökümü, önemli altyapı hizmetleri, 303 iş makinesi alımı, 81 otobüs alımı ve daha birçok hizmeti hayata geçirdiklerini, yol ve su ihtiyacı için çok önemli yatırımlar yaptıklarını belirten Karalar, geçmiş dönemlere oranla çok daha fazla iş yapılmasına rağmen gerçekleştirilen tasarruflarla, iş makinelerine ödenen kiranın azaltılmasıyla, enerji tasarrufuyla, paranın iyi kullanılmasıyla, dürüst yönetim anlayışıyla, devasa işlere imza attıklarını ifade etti.


Metro için Cumhurbaşkanının onayı gerektiğini söyleyen Başkan Zeydan Karalar, “Sayın Cumhurbaşkanımızdan metro projemizi onaylamasını istirham ediyoruz. Sadece metro projemiz onaylandığında, meclisimizden borçlanma isteyeceğiz” dedi.


“Dayanışma içinde olmaya devam edeceğiz”


Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay da, Fatih Mahallesi’nin sosyal ihtiyaçlarından birini karşılayacak olmanın sevincini yaşadıklarını belirtti. Akif Kemal Akay, “Adana Büyükşehir Belediyesi de Seyhan Belediyesi de toplumsal belediyeciliğin gereklerini büyük ölçüde yerine getirmeye çalışıyor. Bizler halkımız için varız ve halkımız için çalışmaya devam edeceğiz. Daima birlikte ve belediyelerimizle, kurum ve kuruluşlarla, halkımızla dayanışma içinde olacağız” diye konuştu.


Fatih Mahallesi Muhtarı Vedat İnce hizmetlerinden ötürü Başkan Zeydan Karalar ve Başkan Akif Kemal Akay’a teşekkür etti.


Konuşmaların ardından Fatih Mahalle Merkezi’nin temeli atıldı.


Toplamda 1010 m alan üzerinde kurulu 2 katlı taziye evinde; taziye salonu, 1 adet çocuk oyun alanı, 1 adet fitness alanı, yeşil alanlar ve yürüyüş alanı bulunuyor.

Fatih Mahalle Merkezi’nin temeli atıldı

Fatih Mahalle Merkezi’nin temeli atıldı

Fatih Mahalle Merkezi’nin temeli atıldı


Belediye başkanı ilçesine olan sevdasını mısralara taşıdıÖnceki Haber

Belediye başkanı ilçesine olan sevdasını...

Seyhan Belediyesi muhtemel afetlere hazırSonraki Haber

Seyhan Belediyesi muhtemel afetlere hazı...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar