türk haberler
NET TAMİR
Adana
DOLAR33.0413
EURO36.0249
ALTIN2561.4

"İmzaları var, Sorumlular, Ama Karşılığı Yok!"

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
"İmzaları var, Sorumlular, Ama Karşılığı Yok!"
Abone ol
 Sağlık-sen Adana Şube Başkanı Bekir Nennioğlu, özleşmeli sağlık yöneticilerinin maaşlarının hayattın olağan akışının gerisinde kaldığını belirtti.

Nennioğlu,"Sendikamızın gayretli çalışmaları ile sağlık çalışanlarına bir çok kazanım elde edilmiştir" şeklinde konuştu.

Başkan Nennioğlu, Sağlık -Sen Adana Şubesinde yapılan açıklamada şu görüşlere yer verdi:

"ÇALIŞANLARIMIZIN YANINDA OLDUK"
"Sendikamızın gayretli çalışmaları ile sağlık çalışanlarına bir çok kazanım elde edilmiştir. Allah’a şükürler olsun birçok sağlık çalışanı amirleri kadar veya amirlerinden daha fazla ödeme alır durumu geldi. Bu durumdan bir sendikacı olarak çok memnunum, tüm kazanımlar sendikal mücadele ile olur dedik bugünlere geldik. Her zaman sağlık çalışanlarının yanında olduk olmaya da devam edeceğiz.  Sayısına ünvanına bakılmaksızın üyelerimizin ve sağlık çalışanlarının yanında olmaya devam edeceğiz."

"HAK MAĞDURİYETİ ÇALIŞMA BARIŞINA SEKTE VURUYOR"
"Sözleşmeli uzman ve yöneticiler yapılan zam ve ödemlerin dışında tutulmuş ve hayatın olağan akışı dışında kalmıştır. Beyaz reformdan yararlanamayan tek grup sözleşmeli uzman ve yöneticilerdir. Sağlık Sağlık hizmet sunumunda sağlık hizmeti veren personel ve hizmet alan hasta, hasta yakını arasında adeta bir köprü görevi görerek o ince çizgiyi koruma gayret ve özverisini gösteren sözleşmeli sağlık yöneticileri malesef görmezden geldik. Ancak bu arkadaşlarımız bizim omuz omuza sağlık hizmeti sunduğumuz arkadaşlarımızdırlar.Bu arkadaşlarımız bugüne kadar yapılan % 20 ek ödeme farkı, taban ödeme ve teşvik ödemlerinden hiçbirini almamış ve maaşları kuşa dönmüştür.

"iMZALARI VAR SORUMLULAR AMA KARŞILIĞI YOK"
Mesleğe yeni başlayan bir kişinin amirinden fazla ücret almasının (her kurumda) çalışma barışını sekteye uğratacağı unutulmamalıdır. Attıkları imzalar ile ömür boyu arkalarından kendilerini takip edecek davalar ile uğraşıyorlar. Bu kişiler yönetici icapları tutuyor ve hiç karşılık almıyorlar. İnsan çalıştırmanın ne kadar zor olduğunu biliyoruz . Her şeye rağmen eksik personel ve ekipmanlarla çalışıyor hizmet üretiyorlar. Herkes mesaisi bittiği zaman nöbeti yoksa evine giderken yöneticiler mesai kavramı olmadan çalışıyorlar ve 24 saat telefonları açık fedakarca çalışıyorlar. Uzman Hekim olarak görev yapan bir hekim;

Uzman Başhekim Yardımcısından yaklaşık 1.6-1.9 kat , Uzman Başhekimden 1.35-1.6 kat daha fazla maaş alabiliyor.
Hastane Müdürleri  , Uzman ve Müdür Yardımcıları meslektaşlarından daha az ücret almaktadır. Uzman Hekim olan sözleşmeli uzman,aile hekiminin yaklaşık yarısı kadar maaş almaktadır. Tabiki bu sözleşmeli yöneticiler bu işi parası için yapmıyorlar ancak haklarını da vermek lazım.

"SÖZLEŞMELİLER ACİLEN MAĞDURİYETTEN KURTARILMALIDIR"
Sözleşmeli yöneticilerin görev ve sorumlulukları yatsınamayacak kadar çok ama emeklerinin ve sorumluluklarının karşılığını malesef alamıyor.
Sonuç olarak sözleşmeli yöneticiler kendi kurumlarında yönetici değilde branşlarında çalışsalar yönetici maaşımdan daha fazla maaş alacaklar.  O kadar sorumluluk ve iş yükü üzerlerinde olan bu yöneticiler artık yoruldu.

NE TALEP EDİYORUZ;
Sözlemeli yönetici ve uzmanlara verilen ek ödeme ,kanunda belirtilen oranlarda verilmesi için yönergede değişiklik yapılması, 
Sözleşmelilere asıl kadroları üzerinden ayrıca taban ödemesi ve teşvik ödemesi yapılması,
Aksi halde anılan kurumlarda ( çok yakında) vasıflı idareci bulmakta zorlanılacak, bulunanla idare (!) edilecek bir dönem başlayacaktır."


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Butik Pink Fashion Adana’da Hizmete Girdi!Önceki Haber

Butik Pink Fashion Adana’da Hizmete Gird...

Eğlenmeye gittiği barda silahla vurularak öldürüldüSonraki Haber

Eğlenmeye gittiği barda silahla vurulara...

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar