NET TAMİR
türkiye erken genel seçim istiyor mu
Adana
DOLAR33.1952
EURO36.0226
ALTIN2550.9

Işıktan Nakışa Fotoğraf Sergisi

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Işıktan Nakışa Fotoğraf Sergisi
Abone ol
10 Aralık 2023 tarihine kadar gerçekleştirilecek; "Afet Sonrası Fotoğraf Temelli Psikososyal Destek ve Birlikte İyileşme Işıktan Nakışa Fotoğraf Sergisi" düzenlendi.


Adana Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı ile Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na bağlı Göç ve Göçmen Şube Müdürlüğü, IOM (Uluslararası Göç Örgütü), Mimoza Kadınları ile birlikte Adana Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu Fuaye Alanı’nda serginin açılışı yapıldı.


Mimozalar Kadın Fotoğraf Grubu’ndan 41 kadın fotoğraf sanatçısının çektiği fotoğrafları, Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından psiko-sosyal destek verilen kadınlar ile göçmenlerin de dâhil edilmesiyle birlikte 20 kadın, Göçmen Koordinasyon ve Uyum Merkezi’nde nakışla işledi. “Afet Sonrası Fotoğraf Temelli Psikosoyal Destek ve Birlikte İyileşme” boyutu desteklenerek sosyal uyum ve karşılıklı iletişim içerisinde kadınlar nakış işledi. Sanatın iyileştirici gücünü kullanan kadınlar Işıktan Nakışa Fotoğraf Sergisini oluşturdu.


Adana Büyükşehir Belediyesi bürokratlarının da katılım sağladığı halka açık olan sergide, Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanı Ayten Dolançay, sanatta kadınların daha aktif üreticiler haline gelmesi ve emin adımlarla sınırların ötesini zorlamalarının takdire şayan olduğunu söyledi.


Sergiye gelen ziyaretçilere, kadına yönelik şiddetle mücadele bilgilendirme, kadın sağlığı broşürleri ve Kadın Dairesinin bilgilendirme broşürleri dağıtıldı. Işıktan Nakışa Fotoğraf Sergisi’nde çalışma yürüten kadınlara Katılımcı Belgesi verildi. Sergi, 3 Aralık 2023 tarihine kadar ziyaret edilecek.

Işıktan Nakışa Fotoğraf Sergisi

Işıktan Nakışa Fotoğraf Sergisi


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Sokak ortasında tabancayla dehşet saçtı, çorba içerken yakalandıÖnceki Haber

Sokak ortasında tabancayla dehşet saçtı,...

Yolun karşısına geçerken cipin çarptığı çocuk yaralandıSonraki Haber

Yolun karşısına geçerken cipin çarptığı...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar