sabancı kurban b.
türk haberler
MTD
Adana
DOLAR32.8248
EURO35.2439
ALTIN2450.6

Konsolosluktan Uluslararası Eğitim Haftası kutlaması

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Konsolosluktan Uluslararası Eğitim Haftası kutlaması
Abone ol
Konsolosluktan Uluslararası Eğitim Haftası kutlaması..

ABD Adana Konsolosluğu Uluslararası Eğitim Haftası’nı Adana’da bulunan EducationUSA Merkezi’nde Adana liselerinden eğitimciler ve öğrencilere verdiği bir resepsiyonla kutladı. 

DR. GÖKHAN GÜNDOĞDU 
EV SAHİPLİĞİ YAPTI

Resepsiyonda açılış konuşmasını ABD Türkiye Misyonu Kamu Diplomasisi Müsteşarı Viraj LeBailly yaparken, Gündoğdu Vakfı Başkanı Dr. Gökhan Gündoğdu ve EducationUSA Adana merkezi danışmanı Tuba Bada, Adana’da düzenlenen resepsiyona ev sahipliği yaptılar.

ABD EĞİTİMDE İLK TERCİH

ABD Türkiye Misyonu Kamu Diplomasisi Müsteşarı Viraj LeBailly, “Bugün bu kadar çok eğitimci ve öğrencinin bizle olabilmesinden dolayı çok mutluyum.  Bu, eğitimin her iki ülkenin de geleceği için ne kadar önemli olduğunu gösteriyor.   Uluslararası öğrenci hareketliliği diplomasi, inovasyon ve ekonomik refah bakımından son derece önemlidir. Uluslararası Öğrenci Hareketliliği hakkındaki son “Open Doors” (Açık Kapılar) Raporu’na göre ABD, 948.000’i aşkın uluslararası öğrenciyle, yurt dışında okumak isteyen öğrencilerin ilk tercihi olmayı sürdürmektedir.  Tüm bu uluslararası öğrenciler içinde, 2021-2022 eğitim yılında Amerikan eğitim kurumlarına kayıtlı Türk öğrenci sayısı 8500’e yakındır. Hatta, ABD’deki Türk öğrenci sayısı geçtiğimiz yıl boyunca yüzde 4.4 oranında artmıştır, ki bu on yılı aşkın sürenin en yüksek artış oranıdır.” dedi.
 
ABD DIŞİŞLERİ VE EĞİTİM 
BAKANLIĞI’NIN ORTAK GİRİŞİMİ

ABD Dışişleri Bakanlığının IIE (Uluslararası Eğitim Enstitüsü) ile iş birliği içinde sponsorluğunu üstlendiği Uluslararası Öğrenci Hareketliliği hakkındaki “Open Doors” (Açık Kapılar) Raporu, uluslararası ve ABD öğrenci hareketliliği, en çok öğrenci gönderen ve alan ülkeler ve öğrencilerin nüfus istatistikleri hakkındaki anket sonuçlarına ışık tutan detaylı bir bilgi kaynağıdır ve her yıl Uluslararası Eğitim Haftası’nda açıklanır. Bu yıl 14-18 Kasım tarihlerinde gerçekleşen Uluslararası Eğitim Haftası, uluslararası eğitim ve değişim programlarının faydalarını dünyaca kutlamak için ABD Dışişleri Bakanlığı ve Eğitim Bakanlığı’nın ortak bir girişimidir.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Adana'da gelin arabalarına hırsızlık: Çaresi bulundu!Önceki Haber

Adana'da gelin arabalarına hırsızlık: Ça...

Hemşire kızlarının yolunu bekleyen aileye acı haberSonraki Haber

Hemşire kızlarının yolunu bekleyen ailey...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar