sabancı kurban b.
türk haberler
SATA TAKİP BÜROSU
Adana
DOLAR32.8248
EURO35.2439
ALTIN2450.6

MHP'li Kanlı’dan Başkan Karalar’a : Burası Türk Milletinin Meclisi; Dağ Başı Değil!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
MHP'li Kanlı’dan Başkan Karalar’a : Burası Türk Milletinin Meclisi; Dağ Başı Değil!
Abone ol
Kanlı’dan Karalar’a : Burası Türk Milletinin Meclisi; Dağ Başı Değil..

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, CHP’li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın yanlışlarını eleştiren Büyükşehir Belediyesi MHP’li Meclis Üyesi Şehmus Uçar’a yapılan sözlü saldırıyı ve fiziksel tacizi şiddetle kınayarak tepki gösterdi. 

Başkan Yusuf Kanlı, olaya ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Adana Büyükşehir Belediye Meclisi halkın oylarıyla, hür iradeleriyle seçilen belediye meclis üyelerince oluşturulan demokratik bir kurumdur. O mecliste yanlışların konuşulmasından daha doğal bir şey olamaz. Değerli Meclis Üyemiz Şehmus Uçar Bey’in ifadelerinde yalan veya yanlış varsa çıkıp konuşur ve düzeltirsiniz, yanlış yoksa halka hesap verirsiniz. Orası Meclistir, dağbaşı değil!"

"Meclis üyemizin arkasında MHP ve Adanalılar var"

MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, şöyle devam etti:
"Söze gelince bol bol demokrasi, insan hakları, sevgi, barış, hoşgörü, kardeşlik nutku atıyorsunuz ama basit bir eleştiriye tahammül edemiyorsunuz. Ya göründüğünüz gibi olun ya da olduğunuz gibi görünün. Ayrıca belirtmek isterim ki, o kutsal kuruma hemşehrilerimiz insan seçiyor, adam seçiyor; yüzünüze yanlışları söyleyen Meclis Üyelerine hakaret edemezsiniz. Biz, aynı seviyeye düşmeyeceğiz.  Bu çirkin olayı nefretle, şiddetle kınıyor, tekrar etmemesi hususunda uyarıyorum. Meclis Üyemiz yalnız değildir, arkasında Milliyetçi Hareket Partisi ve ona oy vermiş Adanalılar vardır."

NE OLMUŞTU?
MHP Adana Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Şehmus Uçar Meclis’te söz alarak kürsüde yaptığı konuşmada Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın, Seyhan Belediye Başkanı seçildiği dönemde de belediyeyi borçlu aldığını hatırlatarak, "Başkanın ağzından hep borç başka bir şey yok. Bir projeyi gerçekleştirmek isteyen belediye başkanı bahanelerin arkasına sığınmayacak. Ancak başarısız belediyeler bahanelere sığınır. Bir belediye başkanı borcun arkasına sığınmaz" demişti.

"Zeydan Karalar 500 milyon lira borç taktı"
Zeydan Karalar'ın Büyükşehir Belediye Başkanı seçildikten sonra, Seyhan Belediyesi’ne muhasebeleştirilmemiş 500 milyon TL borç bıraktığını söyleyen Şehmus Uçar, Karalar’ın şu anki Büyükşehir Belediye Başkanlığı dönemi içinde de, ihale yapılmadan ecrimisil yöntemiyle bilboardları peşkeş çektiğini belirterek, "Belediyeyi yaklaşık 30 milyon TL zarara uğrattınız" iddiasını dile getirmişti. 
Bu eleştiri ve iddialar üzerine Zeydan Karalar oturduğu Meclis koltuğunda Uçar'a "Adam ol" diyerek hakaret etmiş, partilileri meclis üyeleriyle birlikte Uçar’ın üzerine yürüme cüretinde bulunmuştu. 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Oyun bağımlısı berberi çıldırttı : Oynamadan duramıyorum, herkese tavsiye ediyorumÖnceki Haber

Oyun bağımlısı berberi çıldırttı : Oynam...

Başbuğ Türkeş'in seçim şarkısını kızı Ayyüce kaptıSonraki Haber

Başbuğ Türkeş'in seçim şarkısını kızı Ay...

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar