NET TAMİR
NET TAMİR
Adana
DOLAR32.9078
EURO35.8985
ALTIN2540.3

Sağlıkçılara Ek ödeme yerine tek ödeme

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Sağlıkçılara Ek ödeme yerine tek ödeme
Abone ol
Sağlıkçılara Ek ödeme yerine tek ödeme

Sağlık Sen Adana Şube Başkanı Bekir Nennioğlu, "uygulamadaki haksızlıkları, hakka dayalı adalet sistemi içinde aramak gerekir" dedi.

Başkan Nennioğlu, konuyla ilgili şu ifadeleri paylaştı:

"Sağlık Bakanımızın 20 Ağustos 2020 tarihli günlük hastalık tablosunu açıkladığı sırada kendisine yöneltilen "sağlıkçılar ile ilgili bir mujdeniz olacak mı" sorusuna,

- Sağlıkçı kardeşlerimiz ek ödemeyi tavandan alacak diye kısa, çok açıklayıcı olmayan bir cevap verdi ve yine toplumda sağlıkçılara ek bir ücret alacak algısını oluşturdu.

Bende yanlış anlasılmalara mahal vermemek icin sağlıkçıların Adana ilindeki sözcüsü olarak konuyu kamuya açıklamak istiyor, yapılan adaletsizlikleri onların vicdanına bırakıyorum.

1-Ek ödemenin tavandan verilmesi sadece covid-19 servisinde çalışanlara verilecek (tüm yük üzerinden geçen temizlikten güvenliğe kadar saglik işçileri alamayacak) 3 ay süreli olacak aynı hastanede görevli aynı asansörü kullandığı aynı yemekhaneye gittiği diğer personeller bu ödemeden yararlanamayacak.

2-Ek ödeme covid-19 hastasına bakan kişiye verilecek lakin hastanın teşhis edilme sırasında görevli diğer sağlık personeline ve covid servislerine lojistik destek veren diğer hiçbir personele verilmeyecek.

3-Bu ödeme yapılırken ayni serviste çalışan aynı yükü sırtlanmış hemşireler lisans-lise diye ayrılıp  biri 700 lira alırken diğeri 1500 lira alacak.

4- Büyük hastanelerde ödeme zaten  tavandan yapıldığı için bu ödeme hemşireleri çok fazla etkilemeyecek..

Sıraladığım bu maddeler sağlık personeline pandeminin başından beri jest diye önüne getirilen adaletsiz bir ödeme şeklinin kısa bir açıklaması olup, yapılması gereken adaletli davranış ek ödeme yerine tek  ödeme getirilmesi bütün sağlık personeline (memur-işçi  ayrimi yapmadan) seyyanen 1000 lira ödeme yapılması pandemi servisinde çalışan personele ise bu miktar lise - lisans-işçi-memur ayrımı yapılmadan %50 olarak artırılmasıdır.

Adalet de budur, şimdiye kadar yapılan adaletsizlikleri yıkmanın yolu da budur."


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Emniyet Müdürü İnci’den, uygulama noktasında hamile kadına doğum yaptıran polis memuruna ziyaretÖnceki Haber

Emniyet Müdürü İnci’den, uygulama noktas...

Kozan’da 3 ayrı noktada orman yangınıSonraki Haber

Kozan’da 3 ayrı noktada orman yangını

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar