sabancı kurban b.
NET TAMİR
SATA TAKİP BÜROSU
Adana
DOLAR32.7878
EURO35.1602
ALTIN2457.9

Scooter-Paten Gibi Spor Aleti Alacakların Bilmesi Gerektiği Maddeler

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
Scooter-Paten Gibi Spor Aleti Alacakların Bilmesi Gerektiği Maddeler
Abone ol
Scooter-Paten Gibi Spor Aleti Alacakların Bilmesi Gerektiği Maddeler

Çevre dostu olmaları ve oldukça eğlenceli ve aksiyonlu görülmesi sebebiyle özellikle gençler tarafından scooter, paten, kaykay gibi spor aletlerine rağbet gün geçtikçe artmaktadır. Kısa mesafeli ulaşımlarda ve çoğunlukla hobi amaçlı kullanılan bu ürünler teknolojinin gelişmesi ile değişerek yeni formlarda üretilmektedir. Çocuklar ve gençler dışında yetişkin insanların da keyifle sürdüğü bu spor aletleri gün geçtikçe değişerek ve gelişerek nesilden nesile de devamlılığı sağlanmaktadır. Eğlenceli aktiviteler için her yaştan kesime hitap edebilen bu ürünler satın alınırken dikkat edilmesi gereken belli başlı hususlar bulunmaktadır. Bu hususları buluttabul.com’dan E-Ticaret Ekip Yöneticisi Ömer Özmen, şu şekilde maddelendirmektedir:

1.Güvenlik Ekipmanları

Hem yetişkinler hem de çocuklar için scooter, paten gibi spor aletleri en çok tercih edilen spor aktivitelerinde kullanılan ürünler olmaktadır. Sıçrama, zıplama gibi hareketlerin yapıldığı bu aletlerin kullanımı sırasında sakatlanmalar ve yaralanmalara sebep olan kazalar  yaşanabilmektedir. Bu sebeple scooter, paten gibi spor aleti alacakların dizlik, kask, dirseklik gibi güvenlik ekipmanlarının da beraberinde alınması gerekmektedir. Bu ekipmanların oluşabilecek kazalarda koruma sağlaması için dayanıklı ve sağlam olmasına kullanıcı tarafından dikkat edilmelidir.

Kullanım esnasında hızlı hareketlerin yapıldığı aktiviteler olan scooter, paten gibi spor aletleri baş bölgesine ani ve şiddetli darbe alınmasına neden olabilmektedir. Baş bölgesine alınan darbeler ciddi sağlık problemlerine ve ölümlere yol açabilmesinden dolayı spor aletleri kullanımında kask takılması oldukça önemli bir husus olmaktadır. Bu sebeple spor aleti alacakların ürün alırken yanında baş, çene ve kulak bölgesini tamamen saran, dayanıklı ve kaliteli materyal kullanılarak üretilen kaskları da satın alması oldukça önemlidir.

Denge sağlamada ve spor aletlerini yönlendirmede önemli rol oynayan dirsekler scooter, paten gibi spor aletleri kullanırken zarar görme oranı en yüksek bölgelerden birisidir. Bu sebeple bu ürünler alınırken yanlarında darbelere karşı dirsekleri koruyan ve rahat hareket etme fırsatı tanıyan esnek dokuya sahip dirseklikler satın alınmalıdır. Bu ürünler darbe kaynaklı zararların minimuma inmesini sağlayan ergonomik tasarıma sahip güvenlik ekipmanları olmaktadır.

Paten, scooter gibi spor aletleri kullanırken hızlanmayı ve hareket ivmesini sağlayan dizler herhangi düşme ve denge kaybında hasar alabilmektedir. Bu gibi durumlarda diz bölgesine tam oturan ve rahat hareket etme alanı sağlayan dizlikler alınabilecek hasarın önüne geçebilmektedir. Bu sebeple spor aleti alacaklar ürün yanında mutlaka tüm güvenlik ekipmanlarını oluşabilecek kazalarda hasarın minimum düzeyde olması için tam olarak satın alması gerekmektedir.

 

2.Yaşa Uygun ve Kaliteli Spor Aletleri

Her yaş grubuna uygun olarak üretilen scooter, paten gibi spor aletleri tercih edilirken kullanıcının yaşı dikkate alınarak ürün tercihi yapılmalıdır. Oldukça geniş ürün yelpazesine sahip olan bu ürünlerin yaş aralığı arttıkça kullanıcıya sağladığı teknik özelliklerde profesyonelleşmektedir. Bu sebeple bu ürünleri kullanacak kişinin yaş aralığına uygun olan ve sağlam yapıya sahip kaliteli ürünlerin tercih edilmesi oldukça önemli bir husus olmaktadır.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Kozan'daki uygulamada ceza yağdıÖnceki Haber

Kozan'daki uygulamada ceza yağdı

Kanser hastası yaşlı kadını dakikalarca dövüp gasp ettiSonraki Haber

Kanser hastası yaşlı kadını dakikalarca...

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar