medya takip
temiz toplum
Adana
DOLAR31.4483
EURO34.0146
ALTIN2064.0

TSYD’de Çaycıya Çorbacıya akredite

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
TSYD’de Çaycıya Çorbacıya akredite
Abone ol
Genel Başkanlığını Oğuz Tongsir’in yaptığı TSYD’de Adana Şube Başkanlığını yürüten Kurtul Çakın’ın skandallar serisi dinmek bilmiyor.

Genel Başkanlığını Oğuz Tongsir'in yaptığı TSYD'de Adana Şube Başkanlığını yürüten Kurtul Çakın'ın skandallar serisi dinmek bilmiyor.

Gazeteciler arasında ayrımcılık yaptığı gerekçesiyle tepkilere neden olan Kurtul Çakın'ın "son marifeti" geçtiğimiz hafta Adana Demirspor ila Beşiktaş arasında oynanan Spor Toto Süper Lig karşılaşmasında yaşandı.

Edinilen bilgilere göre, TSYD Şube Başkanı Kurtul Çakın'ın talimatı ile bir çok gazeteci 'doluluk' gerekçe gösterilerek stada sokulmadı. Basın tribününde yaşanan izdihamın sebebi ise sonradan anlaşıldı.

İddiaya göre, Yeni Adana stadının basın tribünü gazetecilikle ilgisi olmayan TSYD çalışanları ile doldurulmuştu. Kurtul Çakın'ın isteği ile yapılan bu eylem sosyal medyada "Kurtul efendi, Türkiye Spor Yazarları Derneği'ni babasının çiftliği mi sanıyor" yorumlarına neden oldu.

Gazeteci Kerem Demiral'da kişisel facebook sayfasında kamuoyunda oluşan tepkileri dile getirdi. Demiral, şu ifadeleri paylaştı:
"Adana Demirspor-Beşiktaş maçının biletlerini çoğu vatandaş bulamadı. Maçı izlemek isteyen çoğu taraftar dışarıda kaldı.

Biz gazeteciler de bundan nasibimizi aldık. Ama her ne hikmetse kentimizin spor gazetecilerini bünyesinde barındıran sevgili derneğimiz çaycısına çorbacısına akredite düzenledi, maça girmek isteyen dergi ve gazete imtiyaz sahiplerinin bir kısmını hiçe saydı.

Nedeni ise sadece basın kartı olan meslektaşlarımızı akredite etmeleri imiş. Madem öyle belediyelerin kameramanının sunucusunun ne işi var orada. Belediyelerin personelini maçı aldırma gücü yok mu? Çaycının çorbacının basın kartı var mı? Bunu bir açıklasınlar. Kaç tane üyen var önce onu açıkla! Maça giriş izni verdiğiniz, akredite yaptığınız kişi sayısı kaç? Ben biliyorum ki üye sayınızın iki katından fazla, bu ayıp da size yeter! Kurtulun artık kurtulabilirsiniz!!!"


Sevgilisinin platonik aşkı tarafından öldürülen gencin babası konuştuÖnceki Haber

Sevgilisinin platonik aşkı tarafından öl...

Durak, “Ömer Çelik ağabeylik görevini üstlenirse 2. etap metro 2 yılda biter”Sonraki Haber

Durak, “Ömer Çelik ağabeylik görevini üs...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar