medya takip
temiz toplum
Adana
DOLAR31.3167
EURO33.9437
ALTIN2061.5

Yılanın başı Sarıçam'da mı (1)

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
Yılanın başı Sarıçam'da mı (1)
Abone ol
"Yılanın başı Sarıçam'da mı ?" (1)

Bu satırların yazarına 20 Aralık 2019 günü kahpelik dolu bir saldırı düzenlenmişti.

O dönem, Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay'a yönelik eleştirisel haberlerimiz ardı arkası kesilmeden sürüyordu. Süreçte, "Mustafa Çay Dosyası açılıyor" başlıklı duyurunun üzerinden henüz 10 gün geçmeden işte bu saldırı gerçekleşti.

O gün, erken saatlerde evimin önünde beklemeye başlayan üç kişi tarafından, işe gitmek üzere dışarı çıktığımdan itibaren takibe alndım. Ara sokaklardan çıkıldı, ana yollara geçildi. Üç saldırganın bulunduğu araç takipten hiç kopmadı.

Özal Bulvarı üzerindeki bir noktada aracımı park ettiğim anda saldırdılar. Kısa bir arbedenin ardından olay yerinden kaçarak uzaklaştılar.

Çağrımız üzerine olay yerine intikal eden polis ekibi kamera kayıtlarını incelemeye aldı, tutanak tutuldu, saldırganlar aranmaya başladı,

Turgay Tutkal, Volkan Uysun ve Mehmet Mert Akıllıca, hadisenin gerçekleştiği tarihin 3’üncü günü emniyete giderek teslim oldular. Bu durum akıllarda soru işaretleri yaratmıştı. "Bu üç günde kimlerle görüşüldü."

SARIÇAM BELEDİYE BAŞKANI DEVREDE

Başkan Bilal Uludağ'ın, Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay ile son derece samimi ilişkiler içinde olduğu herkes tarafından biliniyor.

Öyle ki, Mustafa Çay'ın yargılandığı Adana 11. Ağır Ceza Mahkemesinde tanık olarak dinlenilmesi istenen gazetemiz editörü Azmi Ertan' dan Çay'ın lehine ifadesini değiştirmesini isteyen Uludağ, daha sonraki günlerde de gözaltına alınan üç saldırgan hakkındaki şikayetten vazgeçmemizi ısrarla talep eden kişiydi. Uludağ her iki durumda da üstlendiği aracı rolü ile dikkat çekiyordu. Bilal Uludağ’ın bu yaklaşımının nedeni kısa süre sonra ortaya çıkacaktı..

Sonraki yazıda

Kahpe saldırıda kimlerin parmağı var?
Saldırganlar ülkü ocaklı mı?
Saldırının mali boyutu nasıl karşılandı?

Ve daha birçok soru…


Deniz olmayınca yarışmalara kanalda hazırlanıyorÖnceki Haber

Deniz olmayınca yarışmalara kanalda hazı...

Adana Demirspor'da UEFA Avrupa Konferans Ligi'ne katılma sevinci yaşanıyor .Sonraki Haber

Adana Demirspor'da UEFA Avrupa Konferans...

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar