türk haberler
NET TAMİR
Adana
DOLAR32.1956
EURO34.9916
ALTIN2423.8
Nedim BAYAR

Nedim BAYAR

Mail: [email protected]

Adana Şehir Hastanesi'nde Eğitim Gerekliliği Üzerine

Trilyonluk tesisler yapsanız, personel kadrosunu mesleki seciyelerine göre değil de, parti listelerine göre oluşturursanız, emin olun ki, bin bir emekle oluşturduğunuz imajınız günün birinde çöp olur; bunca zaman sadece kendinizi kandırmış olursunuz.

Adana Şehir Hastanesinden bahsediyorum.
Gerek mimari yapısı, cihaz parkı ve de uzman hekim kadrosu ile birçok batı ülkesini kıskandıracak altyapısı olan kurumda, konu hizmet personeline geldiğinde aynı şeyleri söylemek mümkün olabilir mi, bunun için kendimi zorluyorum, cevap bulamıyorum. 

Eğitimi, kültürü, hizmet anlayışı , ya da çalışma ahlakı test edilmeden, sırf oy hesabı ile gerçekleştirilen iş alımları, "Ak Parti Adana il yöneticileri" bu durumu pek de önemseme bile, bu durumun partinin kurumsal kimliğine önemli ölçüde zarar verdiği gerçeğini değiştirmiyor.

Bilgi yoksunu, bir o kadar da nezaketten uzak çoluk çocuğa teslim edilen milyonluk cihazlar ve bu tip insanların hasta ve hasta yakınlarına reva gördüğü kaba muameleye bizzat şahitlik edince bu yöndeki şikayetleri daha da anlamlı buluyorum.

Temizlik personelinin büyük kısmı saygılı ve yardımsever... Bununla birlikte tamamı için aynı ifadeleri kullanmak yanlış olmaz mı?

* * *

Bizzat şahit olduğum bir tartışmadaki gördüklerim de bir vakıadır.

Ekmek kavgasıdır, dik durma mücadelesidir, bir yere kadar anlar ve saygıyla karşılarım. 

Hizmet içi eğitim, çalışma alanı ne olursa olsun, her birim ve her birey için zaruridir, kalıcıdır.
Tek tek, 'şudur budur' demenin de anlamı yok.

İnsana yatırımın yolunun eğitimden geçtiğini bilmek gerekir.
Sağlık kuruluşlarına şifa aramak için gelenlerin taleplerini bilmek ve davranışlarını ona göre dizayn etmek  gerekmez mi?

Hastane yönetimi bu konuda oluşan eksik ya da kusurun mahiyetini ve de çözüm yollarını en kısa sürede tamamlamak zorundadır.

Hastane başhekimi Doç. Dr. Mehmet Volkan Harput ve Destek ve Kalite Hizmetleri Müdürü Nuri Karslıoğlu’nun personel alımı noktasında titiz ve seçici olmaları gerekir.

Bizlere düşen de bu tabloyu kamuoyu ile paylaşmaktan ibaret olacaktır.

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar