türk haberler
NET TAMİR
Adana
DOLAR32.1884
EURO34.9623
ALTIN2422.7
Azmi ERTAN

Azmi ERTAN

Mail: [email protected]

Cumhuriyetçi Gazetenin Kapitalist Sahibi ve 'Kıskananlar Çatlasın' Safsatası

Yerel bir gazete sahibi Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin'in paralı anketlerdeki birinciliğini, "Kıskananlar Çatlasın" başlığı altında 1. sayfaya taşımış...

Hazret uzun yıllar önce Bülent Özülkü'ye de sahip çıkmıştı. Küpeli Ailesinin mülkiyetinde olan KTV'de Erol Karataş'ın yönetimindeki bir programda da savunmuştu. Özülkü o tarihlerde fırtına gibiydi. Hakkında iki satır yazan gazetecilerin bürolarını bastırıyordu. 'Vur' 'Kır' 'Parçala' rollerinin taşeron isimleri Kadir Özgür ve Selçuk Haydaroğlu, Özülkü'nün gereğinin yapılması yönünde talimat verdiklerinden sadece ikisiydi. 

Televizyon yayını esnasında canlı bağlantı mümkün olmayınca not yazdırarak konuya dahil olmak istedim. Konuklardan birisi de işte bu gazetenin sahibiydi. Notum okunduktan sonra verdiği cevap aynen şöyleydi: "Ne mafyası kardeşim. Adam kendi halinde bir iş adamı..."

İşte o, kendi halindeki iş adamı, bir süre sonra, önce rahmetli Erol Erk'in matbaasını, sonra da, KTV'de avukatlığını yaptığı bu kişinin gazetesini bastırmış, bildiğim kadar ciddi bir hasar da vermişti. 
Sonrasında kanlı bıçaklı oldular.
* *
Anlaşılıyor ki, şimdi de Soner Çetin aşkı depreşti.
Soner efendi CHP'li, beyimizin gazetesi de 'Cumhuriyetçi' olunca, karşılıklı destek olmak 'eşyanın tabiatına uygun' hale geliyor. İsteyen istediğine canı ne istiyorsa vermekte serbesttir, bizi enterese etmez. Ancak, kimsenin aklı ile oynamaya, zekasını test etmeye kalkışmamalıdır da.

Parasını cebine koyduğun adamın falsosu olduğunda yazabilecek kalitede isen, getir o mübarek alnından öpeyim.
* * 
Sosyal demokrat gazetenin kapitalist patronuna hatırlatmakta fayda var:
"Bir ankete para ödemek, yatırımının karşılığını almak" demektir. Belediye bir hayır kurumu olmadığına göre *, kimse bir işletmeye karşılıksız ödeme yapmaz! 

Ünlü bir anket firmasına ödenen bol sıfırlı bir sözleşmeyi önceki tarihlerde yazmıştım. Sanırım 'Cumhuriyetçi' gazetenin 'Kapitalist' patronunun gözünden kaçmış.  
Melekelerini yerine getirmekte yararı olacaksa yeniden yayınlayabilirim.

* * *

* Kişisel amaçlar için belediye kasasından ödeme yapılması hem etik değildir, hem de zimmet suçunu oluşturur. Bunun takipçisi olacağız. 

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar