türk haberler
türkiye erken genel seçim istiyor mu
Adana
DOLAR32.9408
EURO35.9192
ALTIN2542.8
ŞİKAYETİNİ BANA ANLAT

ŞİKAYETİNİ BANA ANLAT

Mail: [email protected]

Erkan Eğitim Kurumları Hakkındaki Şikayet İddiaları

İddia: 1-) "Erkan Eğitim Kurumları Mağdur Oldum Kurum İlgisiz Ve Kafasına Göre Davranıyor."
Şikayetçi: Necla (..)

Şikayet Konusu: "Adana Erkan Sürücü kursu bu kadar ilgisiz ve beni mağdur eden bir yer yok. Hiçbir şekilde ilgilenme yok. Şikayet edince herkes başka birine yönlendiriyor. Direksiyon ders saatlerimi konuşmuştuk çalışıyorum ona göre ayarlayacak mısınız. Ayarlamamışlar kendi boşluklarına göre ve sınavıma daha bir hafta var. Bir hafta öncesine ders koymuşlar."
***

İddia: 2-) Erkan Eğitim Kurumlarında Para Aldıktan Sonra İlgi Ve Alaka Sıfır Oluyor.
Şikayetçi: Ali (..)

Şikayet Konusu: "Erkan sürücü kursu, kayıt ücretini aldıktan sonra ilgi ve alaka sıfır oluyor. Sınav tarihleri hakkında bilgilendirme yapılmıyor. Ders programı ve haberleri de iletilmiyor. Sınavlar oluyor ve dahil edilmiyorsunuz. Haberiniz bile olmuyor. Onları arayıp peşinden koşmanız gerekiyor, aksi takdirde paranız çöpe gidiyor."
***

İddia: 3-) "Erkan Eğitim Kurumları Depremden Dolayı Taşınanların Kaydını Silmiyor"
Şikayetçi: Hazal (..)

Şikayet Konusu: "Erkan eğitim sürücü kursuna depremden önce yazıldık. İlk e- sınava 2 gün kala deprem olduğu için sınav iptal oldu ve depremden dolayı evimiz hasarlı olduğu için İzmir'e taşındık defalarca arayıp artık İzmir'e taşındığımızı ve bu sebeple kaydımızın silinmesini talep ettik dönüş yapacağız deyip yapmadılar. E - sınavın olacağı gün beni arayıp konum atarak Adana'daki sınava girmemi söylediler ki ben İzmir'deyim. Sınav hakkım yandı arayıp kaydımı sildirmek istediğimde ilgilenmediler bile lütfen benim ve kardeşimin kaydını siler misiniz gitmediğimiz kursa para ödemek vicdansızlıktır."

***

İddia: 4-) "Erkan Eğitim Kurumları 06.02.2023 Depremi Sonrası Yapılmayan Para İadesi."
Şikayetçi: Onur (..)

Şikayet Konusu: "2 yaşındaki kızımızı 30.01.2023 tarihinde Adana, erkan koleji'nde bulunan "rahat atölyeler" sınıfına 2750 TL ödeyerek kaydettirdik. 06.02.2023 pazartesi tarihinde başlayacak olan kurslar, maalesef aynı gece yaşanan büyük Maraş-Hatay depremi sebebiyle askıya alınmıştır. Diğer birçok depremzede gibi, ben de ailemi daha güvende kalmaları için kendi annelerinin yanına bakü'ye 11.02.2023 tarihinde göndermek zorunda kaldım. Daha hiç kursa başlamadan yaşanan bu mecburi taşınma durumu ve yaşadığımız zorluklar sebebiyle, deprem öncesi yaptığım 1 aylık kurs ödemesinin iadesini talep ettim. Ancak firma yetkilileri, evsiz kalan öğretmenleri örnek göstererek bu durumdan herkesin etkilendiğini ve para iadesinin yapılamayacağını, sadece üyeliğin askıya alınabileceğini belirtti.
Deprem sonrası taşınma sebebiyle daha hiç başlamadığımız bir kursun para iadesinin, Adana-erkan koleji/rahat atölyeler tarafından yapılamaması sonucu doğan mağduriyetimizin için hak arayışımızı başlatıyoruz."

***
İddia: 5-) "Erkan Eğitim Kurumları Kolej Paramızı Geri Vermiyor"
Şikayetçi: Yunus (..)

Şikayet Konusu: "Ben bu sezon başında oğlumu Adana Çukurova yüzüncüyıl mahallesindeki Erkan Koleji'ne devlet destekli olarak yolladım. Okulu beğenmedim. Okul zaten öğrencileri sorunlu her gün kavga çıkıyor okulda oğlumu yazdırırken 2000 TL Nakit para aldılar. Yaklaşık 10 gün önce oğlumu bizim yakındaki devlet okuluna nakil yaptırdım. Erkan Koleji 1400 lira geri ödeyeceğini söyledi bizden IBAN istedi 10 gün oldu para falan gelmedi. Çocuğu yazdırırken 2000 lirayı hesapta görmeden kaydını yapmadılar okuldan aldık 10 gün oldu hala paramı vermediler. Arıyoruz bizimle alakası yok banka ile alakalı diye geçiştiriyorlar. Bir kurum kendi parasını nasıl yönetemez? Yalan söylüyorlar şikayetçiyim. Oğlumun adı asrın e*** Erkan koleji Adana yüzüncü yıl Mah Çukurova adresindeki şubesi."

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar