NET TAMİR
MTD
Adana
DOLAR32.2116
EURO35.0254
ALTIN2507.5
M. Özlem ERDOĞAN

M. Özlem ERDOĞAN

Mail: [email protected]

Evlat sevgisinin kudsiyeti

Evlat sevgisi sevgilerin en kutsalıdır tartışmasız.Çünkü;evladınız ile karşılıklı olarak ‘’koşulsuz sevgiyi’’ tadarsınız ve  bu koşulsuz sevginin güzelliklerini yaşarsınız.Hiç bir sevgi evlat sevgisinin önüne geçemez.Eminim ki herkes bu konuda benimle hemfikirdir.Dolayısı ile eşinizin sevgisi ile evlat sevgisinin kalbinizdeki yerini karşılaştıramazsınız bile.Eşiniz ile hiç beklemediğiniz bir anda gelşeb bir takım sorunlar yüzünden  gün gelip ayrılabilirsiniz ve o sevgi sizi terkeder.Ancak evlat sevgisi durum ve koşullar ne olursa olsun yüreğinizin  en kutsal yerinde hep kalıcıdır. 

Ebru Şallı yıllar önce  Harun Tan ile evli iken bir ropörtajında ‘’ kocama oğlumdan daha düşkünüm ‘’ demişti. Bu cümlesi benim çok garibime gitmişti ve çok yadırgamış ve aynı zamanda ayıplamıştım. 

Geçen gün  Çağla Şikel ‘in sabah programında konuk olmuştu Ebru Şallı.Programda gördüm ki ölen çocuğu için ‘’ ponçiğim’’ deyip gözyaşı döküyor.Yaşadığı acıyı küçümsemiyorum.Evlat acısı acıların en büyüğü mutlaka.Ama evlat sevgisinin ne olduğunu yaşadığı halde kocasını evladından üstün tutarak geçmişte sap ile samanı birbirine karıştırdığını hala anlamamış bana göre. 

İnsan yaşadıklarından ders almalı ve kendine dersler çıkarmalı hayata dair.Yoksa insan gelişemez ve kendisini yetiştiremez.Yaşam planımız içinde  yaşadığımız acılardan ders almasını ve zorluklar ile başa çıkmasını öğrenmek ve hatalardan da ders çıkarmamız gerekl,i. Bu insan olmanın gereğidir bence.Ebru Şallı da geçmişte bir röpörtajında sarfettiği ‘’Kocama oğlumdan daha düşkünüm ‘’ sözünün ne kadar yanlış bir cümle ve his olduğunu umarım anlamıştır ya da zamanla anlayacaktır diye düşünüyorum.    

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar