türk haberler
NET TAMİR
Adana
DOLAR32.5317
EURO34.6068
ALTIN2452.5
GONG

GONG

Mail: [email protected]

Giderayak Valiye Posta Koyan Bürokrat

Vali Hüseyin Avni Coş'u Sakarya’ya gitmeden bu yazıyı kaleme almak istemedik, zira; amacımız valinin emrini dikkate almadığı öne sürülen bir bürokratı deşifre edip, Coş'u giderayak strese sokmamaktı. Bunun için bir süreliğine sustuk. Sakarya'ya uğurladıktan sonra da kimin eteğinde taş varsa döksün istedik.

Konu bir sağlık kurumu ve o sağlık kurumunun il müdürü ile ilgili…
İddiaya göre, Adana'nın yeni bir yerleşim biriminde sağlık açığını gideren özel bir sağlık merkezi ile ilgili olarak kısa süreli faaliyetten men kararı alındı. Bu kararın altında Adana İl Sağlık Müdürü Ahmet Özer'in imzası var. Karar haklı ya da haksız, bu konuya girmiyoruz.
. . .

Duyumlar Dr. Özer'in aldığı kararın hayli tepki çektiği yönünde.
Özel sağlık kuruluşunun ilçedeki yararlı faaliyetleri dilden dile dolaşıyor. Ayrıca, ilçe halkının Dr. Özer'le aynı fikirde olmadığı da konuşuluyor.
Rivayete göre, Adana İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Özer'in özel bir 'iştiyakla' aldığı kapatma kararından şikâyetçi olan ilçenin ileri gelenleri Vali Hüseyin Avni Coş'a kadar çıkmışlar.
Şikayetleri büyük bir dikkatle dinleyen Vali Coş, yakınmaları haklı bularak Sağlık Müdürü Dr. Özer'i aramış, son derece ağır bulduğu cezanın kaldırılması yönünde talimat vermiş.

'Vali Coş'un Emri Tayin Olana Kadar'
Dr. Özer, savunmakta zorluk çektiği kapatma kararı nedeniyle, kendisini kapana kısılmış hissetmekle birlikte Vali Coş'un emrine de karşı gelemeyeceği için gerekenin yapılacağını söylemek zorunda kalmış.
Bundan sonrası hayli vahim; Dr. Özer, kurnaz bir yaklaşımla özel sağlık kuruluşunun sahibini arayarak kararın kaldırılmasının imkansız olduğunu, bu nedenle de iki tarafı üzmeyecek ortak bir çözüm yolu bulunması noktasında uzlaşmak istediğini açıklamış.

Şöyle de bir öneride bulunmuş:
"Kapatma kararında geri adım atılmayacaktır, ancak bu eylemin en az zararla işlemesi için de gereken hassasiyet gösterilecektir. Buna göre, kapatma işlemi işlerin en az düzeyde seyrettiği ramazan ayında gerçekleşecektir."

Özel sağlık kurumu tarafından olayın inatlaşma safhasına doğru sürüklenmemesi için öneri tereddütsüz kabul edilmiştir. Ancak Dr. Özer, Vali Hüseyin Avni Coş'a verdiği sözü tutmadığı gibi, özel sağlık kuruluşunun sahibi ile yaptığı uzlaşmaya da sadık kalmaz. Ramazan ayında kapatılması kararlaştırılan sağlık kuruluşunun ani bir emirle 'derhal' kapatılması yönünde talimat verir. Bu iş için yardımcısı Dr. Alpay Koç'u görevlendirir. Koç, verilen emri yerine getirmek için süratle olay (!) yerine giderek kendisine verilen emri harfiyen yerine getirir.

Adana sağlık camiası şimdilerde, devletin valisini xxx yerine koyan, ağzından çıkan sözü çiğnemekte sakınca görmeyen bir il müdürünün yarattığı skandalı konuşuyor.


Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar