tarım
siser-sağ
Adana
DOLAR18.584
EURO18.4907
ALTIN1020.4
Memleketin Sesi Sevim AĞAMULLA

Memleketin Sesi Sevim AĞAMULLA

Mail: [email protected]

GIRGIRINA..

Rusya'da kısmi seferberliğin ilan edilmesinin ardından ülkeden kaçış başladı!
Finlandiya ve Gürcistan sınırında uzun kuyruklar oluştu. 300 bin yedek askeri aktif göreve çağırma çağrısı ülkeden kaçışı da hızlandırdı, İstanbul gibi kentlere tek yön bilet fiyatları hızla yükselirken en çok uçağin iniş yaptığı yer Antalya oldu.

* Hava nasıl olursa olsun gözleriniz ışıl, ışıl olsun.

Dünyada hava limoniden acımtrağa doğru gidiyor.. İran karıştı, Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic: 1 ya da 2 ay içerisinde dünya, 2. Dünya Savaşı'ndan bu yana yaşanmamış bir çatışmaya girebilir diyor. Abd ve Nato'dan Donetsk ve Luhansk'taki referandum kararına tepki: Sonucu kabul etmeyeceğiz.
Belarus lideri, tüm orduya ‘her an savaşa hazır.’ emri verdi. Sırtını Abd, natoya dayayan Yunanistan histeri krizinde.

* Kim olursan ol yine git.. psikolojisinde halk.

Kimilerine göre onüç, kimilerine göre on ve sekiz milyon olan Suriyeliler anlaşılan gelirken ayaklarını  sürümüşler.
Ukrayna Ankara Büyükelçisi Vasyl Bodnar: Savaş nedeniyle şu anda Türkiye'de bulunan Ukraynalı sayısı 40 bin 519 olarak kayıtlara geçti."
Antalya'ya gelen turist sayısı 10 milyon 788 bini aştı. Yetkililer Rusya'da uygulanan seferberlik kararı sonrası kente gelen Rus turist sayısı günlük 16 ile 19 bin aralığına ulaştı. Antalya'ya gelen turist sayısı 10 milyon 788 bini aştı diyor. Önce evi kiralayıp sonra satın alırken ev kira ve satış fiyatları aldı başını gitti.
*
Suriye, Afganistan, Pakistan, bilumum Afrika ülkeleri ve iç karışıklığı süren İran derken.. zor bir kış geçirecek olan avrupadan gelenlerle.. gidene vay, vay gelene hay, hay..

* Gırgırına muhalif..

21 yıllık bir iktidar ve bir de yetmez üç tane, üç de yetmez altı taneyle adaylık tartışmalarıyla bir ileri iki geri giden bir muhalefet. Halkın, vatandaşın, ülkenin sorunlarının ikinci planda bırakılıp gündemin temcit pilavı gibi kim aday tartışmalarıyla aday muammasına kilitlenmesi sorumlu muhalefet siyaseti olmasa gerek.
*
Partilerin değil, toplumun.. mutabık kalmadığı bir adayı hiç bir parti asli tabanına anlatamaz, ikna edemez. Oylar çantada keklik değil, aday önemli. Ülkede bloklaşmış bir oy kefesi, kararsızlar ve muhtemel geçişler düşünülmesi gerektiği kadar, hassas bir dönem olduğu aksi bir durumda sandığa dahi gitmeyecek olanlar da iyi hesaplanmalıdır (olmuştu).

Gırgırına aday.. 
Neymiş efendim aday söylenirse yıpratılır.. kağıttan mı?
21 yıllık yıpranmış kendi ifadeleriyle metal yorgunluğu olan iktidar, yıllardır yan gelip yatmış, dinlenmiş, stratejisini, plan, projesini yapıp güç toplamış olması gereken muhalefeti.. onca ekonomik, siyasi, toplumsal kayıplara rağmen yıpratabiliyorsa, durup düşünmeli o halde yapılan bu muhalifliğin adı ne olur?..
* Gırgırına muhalefet..
Muhalefet trenin saati belli, geldigi yol belli nasılsa aklına gidip ve bilmiş rahatlığıyla devam ederse treni kaçırması işten bile değil.
Gırgırına demokratlar..
Herkes üç kağıt haksızlık düzeninden şikayetçi, ama çoğu yeminli müşaviri gibi şu veya bu nedenle samimiyetsizce o düzeni besliyor, besleniyor. Şıh uçmaz mürit uçurur misali uçuruyorlar, sonrada en iyi mürit bizim mürit, en iyi şıh bizim diye, tempo.. demokrasi, dürüstlük seansları.
Yeni ittifaklar doğarken..
Türkiye ikiden büyük.. Elbette partilerin bir hesabı var, lakin mutlaka toplumunda hesabı var, olacak.
Umarız bu hesaplar muhataplarına kesilir faturayı halk ödemez. Bakalım kimin hesabı çarşıya uyacak? gırgırına..

Memleketin Sesi 
SS.A

Facebook Yorum

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar