sabancı kurban b.
türk haberler
MTD
Adana
DOLAR32.8248
EURO35.2439
ALTIN2450.6
Azmi ERTAN

Azmi ERTAN

Mail: [email protected]

İYİ Parti'de Bilici, MHP'de Vali Yılmaz, CHP'de Soner Çetin ve de Sürprizler...

2024 Yerel seçimlerine sayılı günler kala siyaset tablosunda sürpriz değişiklikler yer almaya başladı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in '81 ilde kendi adaylarımız ile seçime gireceğiz' açıklamasından sonra gözler illerde yarışacak muhtemel adaylara çevrildi.

Adana'da, oğlu Bilal Bilici için İYİ Parti'ye yüklü miktarda bağış yaptığı öne sürülen Mehmet Ali Bilici'nin bu kez de aynı partiden Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için girişimde bulunduğu kaydediliyor.

Adana seçimlerinin en çok konuşulan ikinci iddiası ise Sarıçam Belediye Başkanı MHP'li Bilal Uludağ.. Siyaset kulislerinde yer alan iddialara göre, Uludağ, kısa süre önce partisinin Adana Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için en kuvvetli aday konumuna gelmişti.

Bu yöndeki iddiaların şimdilerde giderek zayıfladığı belirtiliyor. Büyükşehir hayali suya düşen, Sarıçam Belediye Başkanlığı da risk altında olan Bilal Uludağ'ın bu kez de rotayı İYİ Partiye çevirdiği iddia ediliyor.

Başkan Uludağ'ın İYİ Parti Sarıçam İlçe Başkanı Ahmet Köse ile olan samimi diyalogları gözlerden kaçmıyor. 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak Osmaniye Valisi Dr. Erdinç Yılmaz'ı düşündüğü, hatta konuyu kendisine de açtığını belirten siyasi çevrelerde, Vali Yılmaz'ın, "Adana'ya vali olarak hizmet etmek isterim" yanıtını aldığı konuşulanlar arasında.

Siyaset kazanlarının kaynadığı Adana'da, eski milletvekili MHP'li Seyfettin Yılmaz ile İYİ Partili Recai Mercimek'in Büyükşehir adaylığı için nabız yokladıkları söyleniyor.

Rahmetli Demirel'in dediği gibi, "siyasette akşamdan sabaha uzun zamandır."
'Bu köprünün altından daha çok su akar.' Bekleyip neler olduğunu hep birlikte göreceğiz.

 

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar