NET TAMİR
NET TAMİR
Adana
DOLAR32.5404
EURO34.6118
ALTIN2454.5
GONG

GONG

Mail: [email protected]

MHP Adana'da Skandallar SerisiMHP Çukurova İlçe’de ‘ALPER PİŞKİN' Skandalı

Bugün akşam saatlerinde Çukurova Belediye Başkan aday adaylığını açıklaması beklenen Alper Pişkin’e destek için, MHP Çukurova İlçe Başkanı İbrahim Kara’nın özel talimatı ile partililerin cep telefonlarına 12 bin SMS gönderildiği, karar vericilerin bu yolla etki altına girmesinin amaçlandığı öne sürüldü.

Ahmet Erdoğan ve Ali Uğur Akbaş’ın aday adaylığı açıklamasına ilişkin davet SMS’lerinin yönetim kurulu üyeleri dışındaki kişilere gönderilmesinin mümkün olmadığını açıklayarak bu yöndeki talepleri geri çeviren Kara’nın yakın akrabası Alper Pişkin'‘kıyak’ yapması tepkilere neden oldu.

Kara’nın 'Pişkin' konusunda ilçe teşkilatını dışlayarak, ‘torpil’ görüntüsü veren bir tutum içine girdiğine dikkat çeken partililer, Alper Pişkin’in aday adaylığını adaylığa çevirmek için ‘tarafgir’ bir tutum sergileyen İbrahim Kara’nın objektifliğini yitirdiğini, bu nedenle de ‘seçme yetkisi’ üzerine gölge düştüğünü öne sürdüler.

Kara’nın etik dışı bu yaklaşımına karşı çıkmak gerektiğini söyleyen partililer, başta il yönetimi olmak üzere MHP Genel Merkezinin olaya el koyarak ayyuka çıkan ‘torpil’ dedikodularına son vermesini ve aday belirleme noktasında tarafsızlığa zemin hazırlaması gerektiğini belirttiler.

 Kasetçi Recai’nin ‘HÜSEYİN SÖZLÜ’ İnadı

Adana Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için inanılmaz paralar harcayan Hüseyin Sözlü’yü el altından destekleyen Recai Yıldırım'ın Remzi Oğuz Yılmaz’ın adaylığı için açıktan açığa kulis yapan İl Başkanı Mustafa İzgioğlu ve MYK Üyesi Yılmaz Tankut üzerinde baskı kurarak bu sevdadan vazgeçirmeye çalıştığı öğrenildi.

İzgioğlu ve Tankut’un Remzi Oğuz Yılmaz’ı bırakarak Sözlü’ye yönelmesini isteyen Recai Yıldırım’ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin referansı ile hareket ettiğine ilişkin iddialarının gerçekleri yansıtmadığı, Bahçeli’nin Yıldırım'a Sözlü konusunda yetki vermediği gibi, Sözlü'nün adaylığı hakkında da olumlu bir ifade kullanmadığı belirtiliyor.

Geçtiğimiz günlerde akşam saatlerinde Kurttepe Mado’da bir araya gelen üçlünün geç saatlere kadar süren tartışmalı sohbetlerinde kesin bir karara varamadıkları da edinilen bilgiler arasında.Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar