sabancı kurban b.
türk haberler
NET TAMİR
Adana
DOLAR32.2657
EURO35.0413
ALTIN2414.1
Nedim BAYAR

Nedim BAYAR

Mail: [email protected]

TSYD Adana Nereye Koşuyor | Kurtul Çakın | Kerim Hoşfikirer | Engin Kanber

Türkiye Spor Yazarları Derneği Adana Şubesi efsane başkan Nihat Geven sonrası bir türlü dikiş tutturamadı. Geven'in yerine gelenler ya bu yükü kaldıramadı, ya da 'kendilerini bayağı bir şey' sanan bazı üyelerin kamuoyunda yarattıkları antipatik imaja daha fazla dayanamayıp bırakıp gitmek zorunda kaldılar.
Son olarak Kerim Hoşfikirer ...
* * *
TSYD Adana'da tıpkı diğer bazıları gibi meslektaşlarına tepeden bakan bir zihniyetle yönetiliyor. Bunun tipik örneği bir önceki şube başkanı Kurtul Çakın. Sadece kendi gazeteci, sadece kendisi sütten çıkmış ak kaşık. Diğerleri tu kaka! Haspelkader oturduğu koltuk sayesinde kendisini Hindistan Raca'sı sanan ilginç bir insan.

Kurtul efendiyi, onun zamanında derneğe üye olmaya niyetlenmek şöyle dursun, "gazetelerinde, internet haber sitelerinde sporla ilgili yazılar yazan yazar/muhabir/ yönetici bir çok isme TFF'nin sunduğu (stada giriş olanaklarını) kullandırmayan kısa dönem başkanı olarak hatırlayacaklar..

Kimlere kıyak çekip,
Kimlere mübarek poposunu döndüğünü de..
* * *
Sonrasında gelen  Kerim Hoşfikirer tıpkı abisi rahmetli Ali Hoşfikirer gibi ayak oyunlarını sevmeyen bir kişiliğe sahip. Dürüst, yalan söylemeyi beceremeyen, içi dışı bir spor adamı..
Başkanlığını yaptığı TSYD Adana Şubesinde her adımda kırk takla atan, kimi yevmiyeci, bazı sözde spor muhabirlerinin cirit attığı ortamda Kerim Hoşfikirer'in daha fazla dayanamayacağı belliydi. 
Kerim Hoşfikirer,  taşlaşmış yapıyı değiştiremeyince orada bulunmanın da anlamı kalmamış oldu. 
***
YENİ ADAY ENGİN KANBER
Çukurova Press Gazetesi Sahibi Engin Kanber Hoşfikirer'den boşalan şube başkanlığına aday olduğunu açıkladı.
Kanber'de aynı yoldan geçecek, aynı koşullarda çalışacak. Onlara mı uyacak, onları mı kendisine uyduracak, ya da ne kadar süre ile tahammül gösterecek.
Emekliye, 
Hatıra gönüle,
Çaycıya çorbacıya kart dağıtan,
Faal meslektaşını umursamayan,
Adam yerine konulmayı, makam sahibi olmakla eş değer sayan (bazı) zihniyet sahiplerine ne kadar süre ile dayanacak?
Başarılar dilerken,
'Tanrı yardımcısı olsun' diyelim ve de 
Sabırla bekleyelim.

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar