türk haberler
türk haberler
Adana
DOLAR32.5317
EURO34.6068
ALTIN2452.5
GONG

GONG

Mail: [email protected]

Ülkücü Şehit Gazeteciye Vefasızlık

Gazeteci Osman Çokyaşar milli görüş bünyesinden gelmesine rağmen son 6 yıldır Darende'nin ülkücü şehit gazetecisi İlhan Egemen Darendelioğlu'nu anma etkinlikleri düzenliyor.

Üstelik yapmış olduğu etkinliğin tüm masrafını da cebinden karşılıyor. Yani niyet tamamen halisane...

Ama gelin görün ki, sol grup Uğur Mumcu, Metin Göktepe gibi şehitlerini unutmazken, onlar adına şarkı yapıp adlarını bulvarlara, parklara verirken ülkücüler şehitlerine sahip çıkmıyor.

Bu kutsal davranışlarından dolayı sol grubu yürekten kutluyorum....

Şimdi gelelim ülkücülere...

Darendelioğlu için düzenlenen anma etkinliğine sadece MHP aday adayları ve merkez ocak başkanı katıldı. Onlarda bir ihtimal, ya Osman Beyin ya da konuşmacıların tanıdıkları....

MHP'nin ne milletvekilleri, ne il başkanı, ne ilçe başkanları, ne belediye başkanları, ne de meclis üyeleri yoktu...

Oysa ki, Bay Sözlü güreş festivallerine, Orhan Kemal'i anma etkinliklerine sponsor olup boy göstermeyi çok iyi biliyor. Şimdi kalkıp şehit yakınları, "bizim ağabeyimiz, babamız,kardeşimiz, sosyalist Orhan Kemal'i anma etkinliklerine, güreş festivallerine sponsor olun diye mi şehit oldu?" deseler, merak ediyorum Bay Sözlü ve MHP teşkilatı hangi yüzle cevap verir?

Oysa ki siyasette aldığınız her oyda kazandığınız her seçimde o şehitlerinde payı var. Dolayısıyla sponsor olarak harcadığınız her kuruşta onların da payı var.

Şimdi buradan Bay Sözlü ve MHP teşkilatına sesleniyorum:

Normali ülkücü şehide sahip çıkıp etkinliği bizzat sizin üstlenmenizdi, bunu yapmadınız. 6 senedir yapmıyorsunuz da...

Bari çıkın bir özür dileyin, Osman Beyi tebrik edin. Şehidin ailesine sahip çıkın da, ülkücüler yıllardır süregelen mahcubiyetten kurtulsun.

Unutmayın geçmişini unutan, şehidini unutan bir millet yok olmaya mahkumdur...

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar