NET TAMİR
NET TAMİR
Adana
DOLAR32.2143
EURO34.9959
ALTIN2498.4

CHP'li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'a SİYASİ RÜŞVET' suçlaması

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
CHP'li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'a SİYASİ RÜŞVET' suçlaması
Abone ol
CHP'li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'a SİYASİ RÜŞVET' suçlaması..

AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın muhtarlara 'hizmet rüşveti' teklif ettiğini iddia ederek, "Bizzat kendisi ve yönetimdeki arkadaşlar marifetiyle muhtarlarımızı arayarak "Sizin mahallenizde Kemal Kılıçdaroğlu'na, Millet İttifakı'na şu kadar sayıda oy çıktı. 28 Mayıs'ta bu oy sayısını artırırsanız mahallenizde göstereceğin kişiyi işe alırım’ veya' mahallene hizmet ederim' diyerek siyasette hiç olmayan, görmediğimiz, alışık olmadığımız bir durumu Adana'mıza bir kez daha yaşatmıştır" dedi.

AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay ve MHP Adana İl Başkanı Yusuf Kanlı, 14 Mayıs seçimlerinden sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın muhtarlara 'hizmet rüşveti' teklif ettiğini iddia ederek, ortak basın toplantısı düzenledi.

İl Başkanı Ay, "Adana Büyükşehir Belediye Başkanı bizzat kendisi ve yönetimdeki arkadaşlar marifetiyle muhtarlarımızı arayarak 'Sizin mahallenizde Kemal Kılıçdaroğlu'na, Millet İttifakı'na şu kadar sayıda oy çıktı. 28 Mayıs'ta bu oy sayısını arttırırsanız mahallenizde göstereceğin kişiyi işe alırım' veya ‘mahallene hizmet ederim’ diyerek siyasette hiç olmayan, görmediğimiz, alışık olmadığımız bir durumu Adana'mıza bir kez daha yaşatmıştır" diye konuştu.

'VATANDAŞLARIMIZIN PARASINI SİYASİ EMELLERİNE KULLANIYORLAR'

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin hata yaptığını ileri süren Ay, "Şimdi AK Partimizin ve Cumhur İttifakımızın güçlü olduğu mahallelere Büyükşehir Belediyesi çalışanlarını göndermek suretiyle 'Halk Kart' adı altında vatandaşların duygularını istismar ederek, harçlık dağıtma işine girmiş. Araçların bütün bilgileri var, videoları var. Videoları da paylaşırız. Belediye çalışanları bunlar. Yani hiç utanmadan, sıkılmadan, millete hizmet edecekken belediyedeki tüyü bitmemiş Adanalının paralarını kendi siyasi çalışanları ve siyasi ajanlarıyla vatandaşa göndererek çok nahoş şekilde ‘Bunlardan kurtulmamız lazım. Bu size verdiğimiz yardım çeklerini kullanın. 28 Mayıs'ta eğer sizin mahallenizde daha çok oy alırsak bu yardımların mislini size getireceğiz’ diyerek vatandaşlarımızı bu şekilde kandırmak suretiyle Adanalı vatandaşlarımızın parasını bu siyasi emellerine kullanıyorlar. Vatandaşlarımız bunlara prim veriyor mu? Prim vermiyor. Vatandaşlarımız bu konudan dolayı çok muzdarip" dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
MHP Kozan İlçe Başkanı Nihat Atlı yaşamını kaybettiÖnceki Haber

MHP Kozan İlçe Başkanı Nihat Atlı yaşamı...

Hani nerede verdiğiniz namus sözü? CHP'li belediyede işçi kıyımı tam gaz devam!Sonraki Haber

Hani nerede verdiğiniz namus sözü? CHP'l...

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar