türk haberler
NET TAMİR
Adana
DOLAR33.0413
EURO36.0249
ALTIN2561.4

Ripple Yorumları: XRP Konusunda Önemli Yorumlar!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
Ripple Yorumları: XRP Konusunda Önemli Yorumlar!
Abone ol
Ripple Yorumları: XRP Konusunda Önemli Yorumlar!

2014 yılından beri kripto para haber sitesi olarak hizmet vermekte olan Türkiye’nin ilk kripto para haber kaynaklarından COINTURK, Ripple (XRP) hakkında yapılan son yorumlar konusunda bir yazı kaleme aldı.

Ripple (XRP) Yorumları

COINTURK ve COINTURK NEWS adlı iki kripto para haber sitesinde de belirtildiği gibi son yıllarda, çok sayıda yatırımcı, hızlı bir biçimde zengin olma beklentisiyle trene atlıyor ve kripto para birimlerine yatırım yapıyor. Bu süreçte ise XRP gibi diğer kripto varlıklara olan ilgi giderek artıyor. Ancak bu süreçte risksiz kestirme yolların bulunduğu söylemek çok zor.

Kripto paralarda yaşanan boğanın ardından piyasaya giriş yapan yatırımcılarının bir çoğu zararda işlemlerine devam ediyor. Piyasada geçtiğimiz son 2 yılda bunu tetikleyen bir çok ekonomik olay yaşandı.

Eğer tek bir kripto parayı dikkate alacak olursak XRP’yi merkeze yerleştirebilir ve onun üzerinden konuşabiliriz. Objektif bir bakış açısıyla, bugün itibariyle 1,81 milyon XRP token’ına sahip olan bir yatırımcı, token’ın sahip olduğu mevcut fiyat olan 0,55 dolarlık seviyesiyle toplamda 1 milyon dolara sahip olacaktır.

Ne kadar XRP’ye ihtiyacınız var sorusu ise 1 milyon XRP’den oluşan bir cüzdanın güncel değeri 550.000 dolara eşit görünüyor şeklinde yanıtlanıyor. Bundan yaklaşık 1 yıl önce XRP fiyatı 0,47 dolarken satın alınan 854.545 dolar değerindeki XRP, bugün bir kişiyi milyoner yapmaya yetecekti.

Ripple (XRP) Nedir?

Ripple (XRP), kripto para birimleri ve blockchain teknolojisi kullanarak finansal işlemleri hızlandırmayı amaçlayan bir şirketin ve bir dijital varlığın adıdır. Ripple, aslında bir ödeme ağı ve para transfer protokolü sağlayıcısı olarak başlamıştır. Ripple Labs (eski adıyla OpenCoin), bu ödeme protokolünü ve ağı geliştirmiştir.

Ripple ağı ve XRP, bankalar, finans kuruluşları ve ödeme hizmeti sağlayıcıları arasında uluslararası para transferlerini hızlandırmayı ve maliyetlerini azaltmayı hedefler. Ripple ağı, "XCurrent", "XRapid" ve "XVia" adlı üç temel üründen oluşur. XCurrent, anlık mesajlaşma ve ödeme takip özelliklerini içerir. XRapid, ödeme yerineleştirme işlemleri için XRP kullanır ve likidite sağlar. XVia, işletmelere ödeme işlemleri oluşturma ve yönetme yeteneği sunar.

Ripple ağında XRP dijital varlığı, işlemler için likidite kaynağı olarak kullanılır. XRP, hızlı ve düşük maliyetli uluslararası para transferlerini mümkün kılan bir köprü para birimidir. Özellikle sınır ötesi ödemelerde kullanılır ve bankaların küresel işlemlerini hızlandırmak için tercih edilen bir varlık olabilir.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
Çay'ın desteği ters tepti | Uludağ'a sert uyarı!Önceki Haber

Çay'ın desteği ters tepti | Uludağ'a ser...

X Konusundaki Yanlış Bilgilendirme İçin Gelir KesintileriSonraki Haber

X Konusundaki Yanlış Bilgilendirme İçin...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar